رونق اشتغال با جلوگیری از خام فروشی معادن در منطقه آزادماکو

مدیر صنایع و معادن سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: باجلوگیری از خام فروشی معادن، رونق اشتغال را در پی دارد.
به گزارش خبرماکو :ازخبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی، با حضور مدیر املاک و اراضی، صنایع و معادن سازمان و روساء و کارشناسان منابع طبیعی منطقه آزاد ماکو مسائل و مشکلات واگذاری و هماهنگ سازی فرایندهای صدور پروانه اکتشاف، بهره برداری، واگذاری معادن مورد بررسی قرار گرفت.01
مهندس “عارف علیکوهی” مدیر املاک و اراضی سازمان منطقه آزاد ماکو در این جلسه با اعلام اینکه بخش صنعت و معادن از طریق اداره کل به سازمان منطقه آزاد ماکو واگذار شده است، گفت: این جلسه با هدف هماهنگی بین بخش صنایع و معادن سازمان و منابع طبیعی جهت تسهیل و روان سازی امورات برای ارباب رجوع تشکیل شده است.
مهندس علیرضا شکیب، مدیر صنایع و معادن نیز در این جلسه با بیان اینکه ۴۴ معدن مجوز بهره‌برداری دریافت کرده‌اند، گفت: از این تعداد ۱۰ معدن فعال هستند.
وی همچنین ازصدور ۷ گواهی کشف و ۱۱ پروانه اکتشاف در منطقه آزاد ماکو خبر داد و افزود: از شهریور ۹۳، سازمان منطقه آزاد ماکو که متولی صدور پروانه اکتشاف، بهره برداری، واگذاری و کنترل و نظارت معادن را به عهده گرفته است، سه پروانه اکتشاف، یک گواهی کشف و یک مورد پروانه بهره برداری را صادر کرده است.
مدیر صنایع و معادن با اشاره به جلوگیری از خام فروشی معادن اظهار کرد: تعهدات لازم از معدن کاران گرفته می شود و با این عمل اشتغال زایی هم در این منطقه افزایش خواهد یافت.
مهندس شکیب اضافه کرد: در حال حاضر معادن این منطقه به افرادی واگذار می‌شود که صلاحیت فنی و گردش مالی مناسبی داشته باشند که این عمل برای جلوگیری از تخریب بیشتر و از بین رفتن منابع طبیعی صورت می‌گیرد.
وی با تاکید بر اینکه لازم است ادارات منابع طبیعی هم نظارت کافی بر معادن در خصوص جلوگیری از تخریب را داشته باشند، افزود: معادنی که در منظر دید عموم هستند و با استعلام بخش گردشگری سازمان مورد بهره‌برداری قرار می گیرند، باید مورد نظارت جدی واقع شوند، ضمن اینکه نباید به بهانه دادن جریمه، تخریب بیش از حد پروانه را داشته باشند.
در این جلسه روسای ادارات منابع طبیعی و کارشناسان ارشد این ادارات نقطه نظرات خود پیرامون بهره‌برداری از معادن را ارائه نمودند و موضوعاتی در خصوص واگذاری و هماهنگ سازی فرایندهای صدور پروانه اکتشاف، بهره برداری، واگذاری و کنترل و نظارت معادن در منطقه آزاد ماکو، تصویب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − پنج =