نبود مجتمع فرهنگی مهم‌ترین مشکل هنرمندان ماکو است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ماکو گفت: مهم‌ترین مشکل اداره ارشاد اسلامی ماکو نبود مجتمع فرهنگی و هنری در این شهرستان برای هنرمندان است.

خبر ماکو : حافظ تیموری در حاشیه بازدید سالن تمرین و محل دفاتر انجمن ماکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی ،اظهار داشت:سالن تمرین و محل دفتر انجمن های ماکو از سال ۹۰به علت آتش سوزی تعطیل شده بود در حال مرمت و بازسازی است که در اواخر مرداد ماه سال جاری جهت استفاده به هنرمندان واگذار خواهد شد .

وی با بیان اینکه برای مرمت این محل ۷۵۰میلیون ریال از محل اعتبارات استانی تخصیص یافته است، افزود: جای دارد از فرماندار محترم شهرستان که درجذب این اعتبار نهایت تلاش را نمودند تشکر و قدردانی بنمایم.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ماکو اضافه کرد:برای تجهیز این محل و دفاتر انجمن نیاز به اعتبار ۷۵۰میلیون ریالی است که فرماندار محترم قول جذب آن را نیز داده است .

تیموری خاطر نشان کرد: با وجود پتانسیل های فرهنگی و هنری در این منطقه و همچنین وجود منطقه آزاد در این شهرستان نیاز جدی به مجتمع فرهنگی و هنری به عنوان مهم ترین مشکل این اداره بیش از قبل احساس می شود.

وی ادامه داد: با وجود این در سفر ریاست محترم جمهور به آذربایجان غربی یکی از خواسته های مهم این اداره مصوب نمودن ساخت یک مجتمع فرهنگی و هنری برای این شهرستان است.

تیموری افزود: اداره ارشاد اسلامی ماکو دارای ۴ انجمن و ۳گروه هنری و ادبی با بیش از ۲۰۰هنرمند است که در این مکان به فعالیت های فرهنگی و هنری می پردازند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ماکو با بیا اینکه در ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن ویژه بانوان با حضور ۳۰۰نفر برگزار شد، خاطر نشان کرد: اجرای تواشیح و تجلیل از قاری برجسته کشوری شهرستان آقای علی فرجپور از برنامه های ماه مبارک رمضان امسال بوده است.

http://orumiyeh.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=18812
خبر تولیدی
خبرنگار: ۴۵
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =