تامین آب اراضی کشاورزی ۷ روستای ماکو

شاهین علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: تجهیز اراضی آبیاری به آبیاری نوین و تغییر الگوهای آبیاری یکی از اقدامات موثری است که در بخش کشاورزی شهرستان ماکو در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: در این خصوص شاهد عملیات اجرایی ایستگاه‌های پمپاژ و اجرای آبیاری تحت فشار پایاب سدهای شهید جواد قنبری و دانالوی ماکو هستیم که این پروژه‌ها هم اکنون در حال اجرا است.

فرماندار ماکو با بیان اینکه هم اکنون با بحران آبی مواجه هستیم، ادامه داد: لازم است تا با تجهیز اراضی کشاورزی به آبیاری نوین، شاهد کاهش میزان مصرف آب در بخش کشاورزی باشیم.

این مسؤول با بیان اینکه این پروژه در هزار هکتار در حال اجرا است، بر تسریع در روند اجرای طرح‌های آبیاری نوین در این شهرتان تاکید کرد و افزود: لازم است تا طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرایی شوند.

علیزاده با اشاره به مزیت اجرای این طرح، یادآور شد: با اجرای این طرح آب کشاورزی هفت روستای شهرستان ماکو تامین و اراضی از آب مناسب برخوردار خواهند شد.

فرماندار ماکو با اشاره به اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح‌ها، اظهار داشت: برای به بهره‌برداری رسیدن این پروژه ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که اعتبارات این پروژه نیز تامین شده است.

این مسؤول با بیان اینکه تجهیز اراضی کشاورزی به آبیاری نوین گام موثری در راستای کاهش میزان آب بخش کشاورزی بر می‌دارد، خاطرنشان کرد: لازم است تا در این مزینه کشاورزان نیز همکاری خوبی داشته باشند.

شاهین علیزاده

شاهین علیزاده

Likes(0)Dislikes(0)

این خبر را به اشتراک بگذارید :