جاده‌های نامناسب مرزی آذربایجان‌غربی مانع اصلی توسعه تجارت بین المللی ایران است

6

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: فقدان راههای مناسب در آذربایجان‌غربی و اتکا به جاده‌های بی کیفیت و نا امن کنونی مانع از ایجاد شتاب در توسعه تجارت بین المللی در منطقه آزاد ماکو است.

عین‌الله شریف‌پور به برخی مشکلات در منطقه آزاد ماکو پرداخت و اظهار داشت: مشکلات در حوزه راهسازی شهرهای منطقه آزاد ماکو و نیز چالدران سبب شده است که این شهرها از توسعه در دیگر حوزه‌ها عقب بماند.

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چالدران شهری مرزی دارای اقلیم سرد بوده و متاسفانه از نظر تامین زیر ساخت‌ها از جمله راه که مهمترین زیرساخت‌ها به شمار می‌رود در میان ۱۷ شهرستان آذربایجان‌غربی در ردیف آخر واقع شده است.

وی با بیان اینکه راههای روستایی چالدران کاملا شوسه است گفت: وضعیت شهرستان پلدشت از نظر راه و جاده‌های مواصلاتی اسفبار است از پلدشت به زنگنه که یک جاده مرزی محسوب می‌شود هیچ گونه استانداردی وجود ندارد و به سبب پیچ‌های خطرناک و نبود علائم راهنمایی و رانندگی همواره شاهد حوادث ناگوار و از دست رفتن هموطنانمان در این نقطه از ایران هستیم.

شریف‌پور، وضعیت جاده‌های قره‌ضیاء‌الدین به شهرک ارس و ارس به پلدشت را نیز نامناسب خواند و گفت: جاده‌های این شهرستان‌ها مربوط به قبل از انقلاب است و از وضعیت نابسامانی برخوردار هستند.

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی از مسئولان دولت خواست تا با توجه به مناطق محروم کشور به ویژه شهرهای مرزی، زیرساخت‌هایی از قبیل راه را فراهم و زمینه توسعه را در آنها افزایش دهد.

/تین‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + دوازده =