شاهین علیزاده

صادرات شیر از ماکو به کشورهای همجوار

صادرات شیر از ماکو به کشورهای همجوار

به گزارش آوای آزاد آذربایجان:

شاهین علیزاده
شاهین علیزاده

شاهین علیزاده اظهار داشت: ماکو دارای ۱۸۵ هزار هکتار مرتع است که نگهداری از این مراتع وظیفه همگانی است.

وی با بیان اینکه در این میان به دلیل عدم توازن دام به مرتع مشکلاتی پیش می‌آید، تصریح کرد: عدم تعادل و توازن بین دام و مرتع سبب تخریب مراتع شده و صدمه قابل توجهی به پوشش گیاهی مراتع وارد می‌کند.

فرماندار ماکو با اشاره به تعداد دام موجود در این شهرستان، ادامه داد: ۲۵۲ هزار راس دام سبک و ۱۴ هزار و ۵۰۰ راس دام سنگین در شهرستان ماکو توسط دامداران نگهداری می‌شد.

وی با بیان اینکه با توجه به میزان دام موجود در این شهرستان سهم قابل توجهی در تولید مواد پروتئینی داریم، اذعان داشت: میزان تولید گوشت در این شهرستان سالانه ۲۶ هزار تن است.

علیزاده با بیان اینکه عشایر نیز نقش موثری در این خصوص دارند، ادامه داد: عشایر شهرستان ماکو نیز در زمینه تولد انواع مواد پروتئینی نقش موثر و مهمی را دارند به طوری‌که بیشترین میزان تولید انواع فرآورده دامی ماکو از طریق عشایر تولید می‌شود.

فرماندار ماکو با اشاره به تولید شیر در این شهرستان، از تولید ۸ هزار و ۸۰۰ تن شیر در ماکو خبر داد و اظهار داشت: با توجه به همجواری ماکو با سایر کشورها، شیر تولیدی این شهرستان به کشورها همجوار نیز صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه به صورت مرتب دام‌ها توسط عوامل دامپزشکی مورد واکسیناسیون قرار می‌گیرند، اظهار داشت: مبارزه با انواع بیماری دامی و بیماری مشترک بین انسان دام در این شهرستان مورد تاکید و توجه قرار دارد.

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + سه =