بنیاد برکت باید الگویی برای سایر نهادهای جهادی باشد

نماینده‌ی مردم ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد بنیاد برکت باید الگویی برای سایر نهادهای جهادی باشد.

عین‌الله شریف‌پور ، با ابراز رضایت از عملکرد بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در محرومیت‌زدایی از مناطق محروم اظهار کرد: نهادهایی هم‌چون بنیاد برکت که زیر نظر مقام معظم رهبری برای محرومیت‌زدایی از کشور در تلاش هستند، صادقانه تلاش می‌کنند و به الگویی برای سایر نهادها تبدیل شده‌اند.
عینالله شریفپور
وی با تقدیر از عملکرد بنیاد برکت در بحث نوسازی و ساخت مدارس افزود: عملکرد این بنیاد در بحث نوسازی مدارس شهرستان چالدران و تلاش برای توسعه‌ی فضاهای آموزشی و عدالت آموزشی در این منطقه قابل تقدیر است.

نماینده‌ی مردم ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در رابطه با عملکرد بنیاد برکت در امور بهداشتی و درمانی اظهار کرد: عملکرد بنیاد برکت در حوزه‌ی سلامت در مناطق محروم ستودنی است و در این راستا نیز همکاری و هم‌افزایی بنیاد برکت با وزارت بهداشت خروجی مثبت را دو چندان کرده است.
وی بر تقویت نهادهای انقلابی هم‌چون بنیاد برکت تأکید کرد و افزود: امیدواریم دولت نیز از این نهادهای انقلابی حمایت‌های لازم را به عمل آورد.

بنیاد برکت براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و از سوی ﺳﺘﺎد اﺟﺮاﻳﻲ ﻓﺮﻣﺎن ﺣﻀﺮت اﻣﺎم(ره) تأسیس شد تا علاوه بر محرومیت‌زدایی وضعیت اجتماعی و اقتصادی مناطق محروم کشور را متحول سازد.

گستره‌ی فعالیت بنیاد برکت وسیع است و زمینه‌های توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی، زیربنایی و عمرانی شامل ساخت مدارس، اماکن بهداشتی، برق‌رسانی، آب‌رسانی، مخابراتی، فرهنگی و مذهبی، مسکن، جاده، آبخیزداری، طرح‌های هادی روستایی، خدمات بیمه، سلامت، حمایتی و عام‌المنفعه را شامل می‌شود.

سیاست راهبردی بنیاد برکت در اجرای پروژه‌های توانمندسازی اقتصادی در مناطق محروم کشور، پرهیز از تصدی‌گری، اجرا و استفاده کامل از توان سازمان‌های غیردولتی، اشخاص حقیقی و حقوقی کارآفرین و سپردن مسئولیت و مدیریت طرح به کارآفرین بومی است.

بنیاد برکت برای توانمند‌سازی اقتصادی و کارآفرینی مناطق محروم تاکنون در ۲۶۷ طرح با حجم سرمایه‌گذاری کل ۴۸ هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال مشارکت داشته است.

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 7 =