پیش‌بینی تمهیدات لازم برای نجات جان مادران باردار در فصول سرد سال در ماکو

پیش‌بینی تمهیدات لازم برای نجات جان مادران باردار در فصول سرد سال در ماکو
بارداری

مسئول گسترش و جانشین مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت: شاخص مرگ مادران باردار از جمله مهم‌ترین شاخص‌های عدالت در سلامت است.

به گزارش آوای آزاد آذربایجان، جبرئیل زاده در کمیته پیشگیری از به مخاطره افتادن سلامت مادران و نوزادان در فصول سرد که با حضورمسئولان شهرستانی برگزار شد با اشاره به اهداف کمیته گفت: شاخص مرگ مادران باردار از جمله مهم‌ترین شاخص‌های عدالت در سلامت است که جهت حفظ و ارتقای این شاخص به بهترین وضع مطلوب ، می بایست از همه فرصتها و پتانسیلهای موجود بهره برداری نمود.54654

جبرئیل زاده گفت: ارتقای این شاخص‌ها تنها توسط شبکه بهداشت و درمان میسر نیست و در واقع نجات جان انسان است که مستلزم مشارکت و همکاری آحاد جامعه و همه ادارات، سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط است.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به بارش‌های زمستانی و احتمال مسدود شدن راه‌های مواصلاتی روستایی و با توجه به آماده کردن برخی تمهیدات لازم از جمله حامله سرا از سوی شبکه، لازم است هماهنگی و همکاری‌های بین بخشی و مردم روستا و دهیارها انجام شود تا بتوان در مواقع ضروری و شرایط بحران، مادر باردار را به مراکز درمانی انتقال داد و یا به اقامت در حامله سرا معرفی کرد.

گلناز صمدی کارشناس مسئول بهداشت خانواده گفت: جهت پیشگیری از حوادث و سوانح مادران باردار در فصول سرد ، اسامی مادران باردار به تفکیک منطقه با درجه اولویت به اداره راه، بخشداری‌ها و هلال احمر جهت کمک به موقع ارسال خواهد شد و شماره تلفن‌های خانه بهداشت ، مرکز بهداشتی و درمانی روستایی به مادران باردار اعلام شده و همچنین شماره تلفن‌های ضروری مادران باردار مناطق صعب‌العبور جهت بررسی و پیگیری‌های لازم تهیه شده است.

صمدی افزود :همچنین به منظور نظارت بر نحوه مراقبت‌ها و انتقال زنان باردار از محل سکونت تا مراکز درمانی تیمی به عنوان تیم سلامت مادران تشکیل می‌شود

/ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پانزده =