کمیسیون مبارزه با قاچاق مواد مخدر، اطلاع رسانی را در دستور کار خود قرار دهد

فرماندار ماکو: کمیسیون مبارزه با قاچاق مواد مخدر، اطلاع رسانی را در دستور کار خود قرار دهد

به گزارش آوای آزاد آذربایجان: فرماندار ماکو گفت: اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در خصوص اثرات سوء مواد مخدر از وظایف اصلی کمیسیون مبارزه با موادمخدر است و باید در دستور کار جدی این کمیسیون قرار گیرد.شاهین علیزادهعلیزاده

شاهین علیزاده روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با مواد مخدر ماکو اظهار کرد: امسال اقدامات مناسبی در زمینه پیشگیری و اطلاع رسانی اثرات سوء مواد مخدر انجام شده است که برگزاری نمایشگاه های مختلف در سطح مدارس و دانشگاه ها، کلاس های آموزشی برای دانش آموزان، دانشجویان و کارکنان دستگاه های اجرایی از جمله این اقدامات است.
وی با تاکید بر ضرورت توجه به حوزه پیشگیری در مبحث مبارزه با مواد مخدر افزود: تصمیم های اتخاذ شده در این رابطه می تواند زمینه را برای کاهش تقاضا و عرضه مواد مخدر در جامعه فراهم آورد.
وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید عزم جدی برای ریشه کن کردن اعتیاد در جامعه دارد، اضافه کرد: فرهنگ سازی مناسب در خانواده ها، محور اصلی مبارزه با مواد مخدر باشد.
فرماندار ماکو با اشاره به نقش رسانه ها در فرهنگ سازی صحیح برای مبارزه با اعتیاد بیان کرد: در همین راستا طبق برنامه ریزی های صورت گرفته از حداکثر ظرفیت شبکه های اجتماعی برای مقابله با اعتیاد بهره خواهیم برد.
به گزارشآوای آزاد آذربایجان، امسال بیش از ۱۹۲ نفر از عناصر قاچاق، تهیه، توزیع و مصرف کننده مواد مخدر در ماکو دستگیر و ۱۹ کیلوگرم مواد مخدر در این شهرستان کشف و ضبط شده است.

/ ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =