بیش از ۹۱.۵ درصد از اعتبارات دولت صرف هزینه‌های جاری می‌شود

عین الله شریف پور، به مشکلات ناشی از محقق نشدن بخشی از بودجه احیای دریاچه ارومیه اشاره و اظهار داشت: نمایندگان مجلس استانهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی به طوری جدی پیگیر تحقق حداقل ۵۰ درصد از اعتبارات احیای دریاچه ارومیه هستند.

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: پیرو سفر اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به آذربایجان غربی اخیراً جلسه ای نیز با حضور استاندار و چند تن از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و نیز دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه تشکیل شد که در آن موضوع تحقق اعتبارات احیای دریاچه ارومیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.654654

وی بیان کرد: با توجه به مصوبه اخیر اوپک امید است وضعیت اقتصادی دولت تا حدودی به حد مطلوب برسد که در این صورت تحقق ۵۰ درصدی اعتبارات احیای دریاچه ارومیه ممکن می‌شود.

شریف پور با بیان اینکه مسئولان و به ویژه رسانه‌ها بایستی از دریاچه ارومیه به عنوان موضوعی فرا منطقه‌ای و حتی فرا ملی توجه کنند خاطر نشان کرد: تلاش‌ها بر این است که حداقل وضعیت دریاچه ارومیه در حالت کنونی تثبیت شود.

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اعتراضی که ظاهراً برخی از نمایندگان استانهای دیگر در مجلس شورای اسلامی به اعتبار مصوب دریاچه ارومیه کرده بودند اظهار داشت: اعتبار احیای دریاچه ارومیه، از محل ماده ۱۰ و ۱۲ است که این نوع اعتبار ویژه حوادث و سوانح بوده و از بودجه هیچ استانی برای دریاچه ارومیه کاسته نشده است.

وی گفت: وقتی که درآمدها تحقق نمی‌یابد تأمین منابع با مشکلات مواجه می‌شود، وقتی ۹۱ و نیم درصد از اعتبارات دولت صرف هزینه‌های جاری می‌شود تنها ۸ و نیم درصد به پروژه‌های عمرانی تعلق می‌گیرد و بروز چنین مشکلاتی عادی است.

/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هفت =