شرکت گاز برای برطرف کردن مشکل پتروشیمی ماکو همکاری نمی‌کند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: شرکت گاز برای برطرف کردن مشکل پتروشیمی ماکو همکاری نمی‌کند و دو سال است این مشکل ادامه دارد.

به گزارش آوای آزاد آذربایجان، حسین فروزان اظهار داشت: یک سری از مشکلات زیرساختی منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو باید به صورت سیستمی برطرف شود.

مدیرعامل سازمان ماکو گفت: ۲ سال است که زمین و آب مورد نیاز پتروشیمی ماکو آماده است ولی خوراک گاز آن با مشکل پاسکاری روبه‌رو است و برطرف نمی‌شود.139504171648169908089874

وی بیان کرد: بعد از دو سال هنوز اجازه برداشت سهم جزئی از گاز انتقالی به ترکیه به منطقه آزاد ماکو داده نشده است.

فروزان خاطرنشان کرد: هر آنچه که تصمیم‌گیری آن مربوط به خود منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکوست بلافاصله حل می‌شود ولی هر آنچه که به این سیستم مربوط نیست با مشکل روبه‌رو است و این عوامل سبب می‌شود تا سرمایه‌گذاران خارجی با مشکل مواجه شوند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو افزود: شهرک صنعتی ماکو در وضعیت مطلوبی است و حمایت لازم از صنعتگران مستقر در آن خوب است اما این گونه موارد صنایع کوچک هستند ولی صنایع بزرگ همچون پتروشیمی نیاز به حمایت همه جانبه دارد که عملی نمی‌شود.

فروزان به درآمدهای منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو اشاره کرد و اظهار داشت: سه سال پیش کل درآمد اولیه منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو ۷ تا ۸ میلیارد تومان بود که خوشبختانه اکنون به حدود ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی بیان کرد: از مجموع درآمد منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو تاکنون افزود بر ۸۰ درصد آن جذب شده است هزینه‌های جاری منطقه آزاد ماکو کم است چرا که تلاش می‌کنیم از ایجاد هزینه‌های بی‌ثمر پرهیز شود و در حالی که منطقه آزاد ماکو ۳۳۰ نفر چارت سازمانی دارد با تعداد بسیار کمتری اداره می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو افزود: بودجه امسال این منطقه ۱۸۹ میلیارد تومان است و برای سال آینده ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است./ تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + یک =