۷ تبعه پاکستانی در مرز پلدشت دستگیر شدند

فرمانده هنگ مرزی پلدشت گفت: هفت تبعه پاکستانی که قصد خروج از مرزهای کشور از طریق این شهرستان را داشتند توسط ماموران هنگ مرزی دستگیر شدند.

 به گزارش آوای آزاد آذربایجان ، سرهنگ شیرزاد حاجی زاده، فرمانده هنگ مرزی پلدشت با تاکید بر اینکه با برهم زنندگان نظم در مرزها برخورد می شود و اجازه کوچکترین حرکتی را به قاچاقچیان در مرزها نمی دهیم.113

وی اضافه کرد: با صیادان غیرمجاز در پلدشت به صورت جدی برخورد می کنیم و ماه گذشته ۱۲ نفر از صیادان غیرمجاز در رودخانه پشت سد ارس دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده اند.
وی ادامه داد: در این ارتباط پنج دستگاه خودرو، ۱۵ حلقه تیوب، ۶۳ رشته تور ماهیگیری و ۲۳ قطعه ماهی از این صیادان غیرمجاز کشف و ضبط شده است.
وی با اشاره به اینکه در ماه گذشته ۱۱ شکارچی غیرمجاز نیز در این شهرستان دستگیر و از آنان ۱۱ قبضه اسلحه شکاری ضبط شده است، اظهار کرد: این شکارچیان غیرمجاز تحویل مراجع قضایی شده اند.
پلدشت شمالی ترین نقطه آذربایجان غربی در ۴۷ کیلومتری غرب ماکوست که در سال ۱۳۸۸ از شهرستان ماکو جدا شد و به جرگه ۱۷ شهرستان استان پیوست.
این شهرستان در کنار رود مرزی ارس و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری از ارومیه مرکز آذربایجان غربی قرار گرفته که با وسعت ۱۸٫۲هکتار به عنوان یکی از دروازه های جمهوری اسلامی ایران با جمهوری آذربایجان محسوب می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هفده =