نخستین واحد زایمان طبیعی بدون درد در چالدران راه اندازی شد

مسئول درمانگاه زایمان بدون درد بیمارستان شهید بهشتی چالدران گفت: نخستین واحد درمانگاه زایمان بدون درد در این شهرستان با صرف ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار راه اندازی شد.

 به گزارش آوای آزاد آذربایجان، رضا کاردان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحد در ۴۵ متر مربع زیربنا و با ۲ اتاق آغاز به کار کرده و ترویج فرهنگ زایمان طبیعی و بالا بردن سلامت مادر و کودک از جمله اهداف راه اندازی این واحد است.82437608-71428608

وی اضافه کرد: با تلاش موفقیت آمیز تیم پزشکی و مامایی بیمارستان شهید بهشتی چالدران در اجرای زایمان طبیعی بدون درد، اولین نوزاد با سلامتی کامل متولد شد.
وی اظهار کرد: درد زایمان از لحاظ شدت دومین دردهای شدید انسانی است که در راستای اجرای این طرح با استفاده از داروهای خاص بی حسی این درد به کمترین حد می رسد.
وی گفت: اجرای این طرح باعث می شود تعداد عمل های جراحی سزارین و عوارض جانبی و جراحی ناشی از آن در بین مادران باردار کاهش یابد.
به گزارش ایرنا این طرح در قالب طرح تحول نظام سلامت انجام می شود و تمامی مراحل آن بدون دریافت هزینه و رایگان است و در راستای اجرای این طرح مادر و نوزاد بعد از انجام زایمان و تحت نظر قرار گرفتن به مدت ۲۴ ساعت از بیمارستان مرخص می شوند.
کاهش میزان زایمان به روش جراحی و سزارین و ترویج زایمان طبیعی از اهداف مهمی است که از اجرای این طرح در کشور پیگیری می شود.
شهرستان چالدارن از شهرهای شمالی آذربایجان غربی است، این شهرستان با یک واحد بیمارستانی دولتی با ۳۲ تخت به شهروندان خدمات ارائه می کند.
هم اکنون فاز توسعه بخش اورژانس بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان در حال اجرا با ۸۵ درصد پشرفت فیزیکی است که با اتمام آن ظرفیت این بیمارستان در پذیرش بیماران به ۶۴ تخت خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =