کد خبر: 21844

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۱۳ - ۳:۲۶

نماینده ماکو در تذکری:

چالدران به منطقه آزاد ماکو الحاق شود

نماینده ماکو در تذکری خواستار ایجاد بازارچه مشترک مرزی در چالدران و الحاق منطقه آزاد چالدران به منطقه آزاد ماکو شد. به گزارش خبر ماکو به نقل از ایسنا، عین الله شریف‌پور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی نسبت به مستقل شدن هنگ مرزی چالدران به ستاد کل نیروهای مسلح تذکر داد و خطاب به […]

نماینده ماکو در تذکری خواستار ایجاد بازارچه مشترک مرزی در چالدران و الحاق منطقه آزاد636226824894151921 چالدران به منطقه آزاد ماکو شد.

به گزارش خبر ماکو به نقل از ایسنا، عین الله شریف‌پور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی نسبت به مستقل شدن هنگ مرزی چالدران به ستاد کل نیروهای مسلح تذکر داد و خطاب به وزرای کشور و راه و شهرسازی گفت: آیا ۲۰ سال زمان برای اجرای پروژه ها در حوزه انتخابیه‌ام کافی نیست؟ چرا وزارت کشور با وجود تذکرات و مکاتبات نسبت به پیگیری و ایجاد بازارچه مرزی مشترک در چالدران با وجود داشتن ۱۴۴ کیلومتر مرز مشترک، اقدامات لازم را انجام نداده است.

وی ادامه داد: گفته شده کشور مقابل در رابطه با ایجاد بازارچه مرزی مشترک استقبال لازم را انجام نمی دهد اما کشور مقابل نیز استقبال کرده پس لازم است این بازارچه مشترک مرزی ایجاد شود.

شریف پور همچنین در تذکری به رئیس جمهور خواستار تسریع در پروژه تعریض خیابان امام شهر ماکو با توجه به کمک ۵ میلیارد تومانی معاون رئیس جمهور شد و بر لزوم الحاق منطقه آزاد چالدران به منطقه آزاد ماکو تاکید کرد تا عملکرد شفاف دولت تدبیر و امید زیر سوال نرود، چون این الحاق حق مردم منطقه چالدران است که ۲۷ هزار شهید را در دل خود جای داده است.

وی ادامه داد: از وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور عشایری مجدانه خواستارم تا ساماندهی مربوط به امور عشایر را انجام دهد چرا که این عزیزان تا یک ماه آینده با موضوع عزیمت به ییلاق رو به رو هستند. همچنین مسئولان بهداشت و درمان نیز عشایر را همراهی کنند.

شریف پور خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: آقای حجتی، موضوع رفع اختلاف بین کشاورزان و روستائیان با مدیران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را رفع کنید.

وی در پایان گفت: پیش بینی ها بر این اساس بود که در سال ۲۰۲۰ جمعیت روستایی جهان به ۲۵ درصد برسد اما روستاییان ما زودتر به حاشیه روستاها سوق داده شدند.

ارسال دیدگاه