گشایش نخستین نمایشگاه تخصصی صادراتی کشاورزی گل و گیاه و نهاده های کشاورزی دام و طیور و آبزیان و ماشین آلات وصنایع وابسته

نخستین نمایشگاه تخصصی صادراتی کشاورزی گل و گیاه و نهاده های کشاورزی دام و طیور و آبزیان و ماشین آلات وصنایع وابسته منطقه آزاد ماکو با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در محل نمایشگاههای بین المللی ماکو و در ۸۰ غرفه افتتاح و شروع بکار کرد .

به گزارش خبر ماکو، حسین فروزان، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو در این نمایشگاه به قابلیتها و ظرفیتهای منطقه آزاد ماکو در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: برای افزایش این ظرفیتها و بالا بردن ظرفیت تولید محصولات کشاورزی طرحهای بزرگ کشاورزی در این منطقه اجرا می شود .IMG_5046

وی با اشاره به ۹۶ هزار هکتاراز اراضی قابل کشت در منطقه گفت: در حال حاضر علاوه بر ۶ سد در حال بهره برداری یک سد در دست احداث بوده و احداث سه سد دیگر هم در دست مطالعه است .

وی به سد در دست اجرای کرم آباد این منطقه اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: با اتمام سد کرم آباد در پلدشت و اجرای طرحهای آبیاری تحت فشار ۳۰ هزار هکتار به زمینهای قابل کشت منطقه افزوده می شود .

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو در ادامه به واگذاری بیش از ۲۷۰۰ هکتار از اراضی منطقه برای اجرای طرحهای کشت و صنعت به شرکتهای تولیدی خاطر نشان ساخت :در حال حاضر ۶۵۰ هزار راس دام ، ۳۲ هزار کندو و ۴۰ واحد مزرعه پرورش ماهی در منطقه آزاد ماکو وجود دارد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجانغربی نیز در این مراسم به اجرای طرحهای آبیاری مدرن تحت فشار در منطقه آزاد ماکو اشاره کرد و اظهار داشت: برای اجرای این طرحها که در ۳۸۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه آزاد ماکو اجرا می شود، ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است .

اسمعیل کریم زاده با بیان اینکه در این زمیینها الگوی کشت مطالعه شده و برای کشت محصولات کشاورزی و ایجاد باغات استفاده خواهد شد افزود : اجرای این طرح باید تا پایان سال ۹۷ به اتمام برسد .

حجت الاسلام ایوب رنجبری، امام جمعه ماکو نیز در این مراسم بر طراحی و تدوین طرحهای جامع و کامل در بخش کشاورزی تاکید کرد و افزود: حمایت جدی از کشاورزان و روستائیان ، حمایت مالی و آسان سازی خدمات در زمینه های مختلف و حفاظت از اراضی کشاورزان لازم و ضروری است .

شایان ذکر است، نخستین نمایشگاه تخصصی صادراتی کشاورزی گل و گیاه و نهاده های کشاورزی دام و طیور آبزیان و ماشین آلات وصنایع وابسته در محلی به مساحت سه هزار متر مربع در ۸۰ غرفه از استانهای مختلف کشور به ۴ روز دایر شده است

 

IMG_5004 IMG_5024 IMG_5026 photo_2017-07-18_18-11-19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =