آیین اختتامیه دومین جشنواره صخره نوردی منطقه آزاد ماکو برگزار شد

امروز چهارشنبه ۲۲شهریور طی آیینی از شرکت کنندگان در دومین جشنواره صخره نوردی منطقه آزاد ماکو تجلیل شد.

به گزارش خبر ماکو، جواد اسماعیل زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازماphoto_2017-09-13_15-21-35ن منطقه آزاد ماکو، در این آیین ضمن تقدیر از تمامی ارگانها و نهادهایی که همگام با سازمان منطقه آزاد در هرچه بهتر برگزاری این جشنواره تلاش کردند، گفت: این جشنواره با هدف معرفی پتانسیل های موجود برای صخره نوردی و کوهنوردی بر ای علاقمندان به این رشته برگزارشد.

وی در ادامه با بیان اینکه اهداف سازمان منطقه آزاد ماکو از برگزاری این جشنواره معرفی یکی از بهترین جاذبه های گردشگری خودش به نام کلاهک سنگی است، اضافه کرد: تلاش سازمان بر این است که منطقه آزاد ماکو را به قطب گردشگری سلامت و ورزش تبدیل کند.

جعفری مسئول فنی جشنواره نیز در این آیین گفت: ۱۰مسیر جدید با درجه سختی های بالا در این جشنواره ایجاد شده بود که صخره نوردان توانایی خود در این مسیر ها آزمودند.

وی ادامه داد: ۱۹ مسیر قبلی که در اولین جشنواره ایجاده شده بود هم در این جشنواره مورد ترمیم و باز سازی  قرار گرفت که صخره نوردان از این مسیر ها هم بالا رفتند.

در پایان با اهدای لوح تقدیر و یک عکس از تمامی شرکت کنندگان در جشنواره تجلیل و به قید قرعه نیز به پنج نفر هدایایی نفیسی اهدا شد.

در این جشنواره ۱۵۰نفر صخره نورد از استانهای آذربایجان غربی ، شرقی ، زنجان ، اصفهان ، تهران، کردستان، قزوین ، گیلان و مازندران حضور داشتند.

این جشنواره بمدت سه روز در کوه قیه زیر بزرگترین کلاهک سنگی جهان و ایران در منطقه آزاد ماکو برگزارشد

photo_2017-09-13_15-21-39 photo_2017-09-13_15-21-56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 12 =