جشنواره بین المللی صخره نوردی در ماکو برگزار شد

جشنواره بین المللی صخره نوردی با حضور تیم هایی از جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان و نخجوان در ماکو برگزار شد.
به گزارش خبر ماکو، معاون اجتماعی سازمان منطقه آزاد ماکو روز سه شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: ۱۵۰نفر از صخره نوردان ۹ استان کشورمان، جمهوری آذربایجان و نخجوان در این مسابقات به رقابت پرداختند.IMG_0963

جواد اسماعیل زاده هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی قابلیت ها و جاذبه های گردشگری کوه قیه ماکو عنوان کرد و ادامه داد: در این جشنواره ۳۰ مسیر برای صعود این صخره نوردان باز گشایی شد که ۱۰ مسیر با درجه سختی بالا در حد برگزاری جشنواره بین المللی بود.
وی اضافه کرد: در پایان این جشنواره به تعدادی از شرکت کنندگان جوایزی اهدا شد.

 

 

 
به گزارش ایرنا، صخره نوردان استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، چهارمحال و بختیاری، سمنان، تهران، اصفهان، گیلان و ورزشکارانی از جمهوری آذربایجان و نخجوان در این رقابت حضور داشتند.
منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.
این منطقه در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 5 =