رئیس هیات تنیس آذربایجان غربی با اشاره به اینکه زمین تنیس Hard Court /هارد کورت/ از بتن یا آسفالت ساخته می شود، گفت: چهارمین زمین هارد کورت کشور در منطقه آزاد ماکو در حال حاضر با ۸۰ درصد پیشرفت فیn82674039-71886050زیکی همراه است و تا پایان مهر سال جاری به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبر ماکو، بهمن شکاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این زمین تنیس در داخل محوطه دانشگاه پیام نور ماکو در حال ساخت است، افزود: این زمین تنیس را سازمان منطقه آزاد ماکو با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال و با مشارکت هیات تنیس این استان احداث می کند.

وی اضافه کرد: ۹ زمین روباز و یک سالن اختصاصی تنیس در حال حاضر در ارومیه به فعالیت مشغول بوده و شهرستان های میاندوآب، مهاباد، ماکو و پیرانشهر نیز دارای زمین اختصاصی تنیس است.
وی ادامه داد: زمین تنیس نقده نیز در حال احداث است و تا پایان آبان ماه به بهره برداری می رسد.
شکاری با بیان اینکه آذربایجان غربی در رده بندی کشوری تنیس در سطح یک قرار دارد، بیان کرد: این استان با هشت هیات شهرستانی شامل ارومیه، مهاباد، میاندوآب، نقده، پیرانشهر، ماکو، اشنویه و بوکان پیشتاز هیات های استانی در سطح کشور است.
به گزارش ایرنا هیات تنیس آذربایجان غربی در سال ۱۳۵۰ تاسیس شد و در حال حاضر ۴۰۰ تنیسور مرد،۱۰۰ تنیسور زن، چهار داور مرد و یک داور زن دارد.
برگزاری ۲ دوره مسابقات سطح پنج جوانان جهان در آذربایجان غربی در سال های ۱۳۹۳ با حضور ۱۱ کشور و ۱۳۹۵ با حضور ۱۲ کشور از مهم ترین اقدام های ورزشی این هیات است.
رئیس هیات تنیس آذربایجان غربی از اوایل سال ۱۳۹۵عضو خبره هیات رئیسه فدراسیون تنیس کشور بوده و در تصمیم گیرهای ورزشی برای این استان نقش مهمی ایفا کرده است.
به گزارش ایرنا، تنیس ورزشی راکتی است که بین ۲ نفر (تنیس تک نفره) یا بین ۲ تیم دونفره (دوبل) بازی می‌شود و هر بازیکن راکتی دارد که دارای صفحه‌ای از شبکه توری است؛ بازیکن با این راکت، توپی لاستیکی با پوشش نمدی را به زمین حریف پرتاب می‌کند و بازیکنی (یا تیمی) که زودتر امتیاز نهائی را به دست آورد، برنده ‌است.

Likes(0)Dislikes(0)

این خبر را به اشتراک بگذارید :