شهریاری، استاندار آذربایجان غربی شد+سوابق

باتصویب هیات دولت، محمد مهدی شهریاری بعنوان استاندار آذربایجان غربی انتخاب شد.

به گزارش خبرماکو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور گفت: در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت که به ریاست دکتر روحانی برگزار شد، گزینه پیشنهادی وزارت کشور برای تصدی مسؤولیت استانداری  آذربایجان غربی معرفی و با تصویب هیأت وزیران، برای این مسؤولیت انتخاب شد.

دکتر سامانی افزود:بر این اساس، محمدمهدی شهریاری؛ به عنوان استاندار آذربایجان غربی تعیین شدند.

محمدمهدی شهریاری در سال  ۱۳۴۳  در مانه و سملقان  از شهرستانهای خراسان شمالی متولد شده و نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ بجنورد، جاجرم، مانه، سملقان و گرمه در دورهٔ هشتم مجلس شورای اسلامی و سر کنسول ایران در شهر فرانکفورت آلمان بوده‌است.

وی ۱۵ آبان ۱۳۶۰ در حالی که یک دانش آموز دبیرستانی بود برای دفاع از مردم و کشور به جبهه های حق علیه باطل تحت عنوان نیروی رزمی داوطلب بسیج اعزام شد.

برادر وی شهید دانش آموز حسین شهریاری در منطقه کامیاران به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهریاری در اواخر دی ماه ۱۳۶۵ تحت تاثیر عوامل شیمیایی دشمن در منطقه عملیاتی شلمچه قرار گرفت و به درجه افتخار آمیز جانبازی نائل گردید.

وی در سال ۱۳۶۷ و پس از فرمان رهبر کبیر انقلاب مبنی بر تحصیل نیروهای انقلابی و مذهبی، پس از قبولی در آزمون در دانشکده روابط بین الملل وزارت علوم خارجه مشغول به تحصیل گردید.

وی در سال ۱۳۸۶ کاندیدای هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی شد و با رای قاطع از حوزه انتخابیه بجنورد، جرگلان،   مانه، سملقان، گرمه، جاجرم به مجلس راه یافت.

شهریاری در سال ۱۳۷۳ رسما بعنوان کارشناس در دفتر مطالعات سیاسی و بین الملل وزارت امورخارجه مشغول به کار شد و از سال ۷۳ تحت عناوین نماینده مطالعاتی در سفارت جمهوری اسلامی ایران، مراکش، کارشناس سیاسی مرکز مطالعات آسیایی و قفقاز، کارشناس سیاسی مرکز مطالعات اقتصاد بین الملل و انرژی، کارشناس سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در واتیکان و ایتالیا و همچنین کارشناس سیاسی مرکز مطالعات اروپا، آمریکا مشغول به فعالیت بوده است.

وی در سال ۱۳۹۳ با پیشنهاد دکتر ظریف و تایید دکتر حسن روحانی، مهدی شهریاری بعنوان سرکنسول ایران در فرانکفورت منصوب شد.

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =