توقیف تویوتا با ۲۶ میلیون ریال خلافی در ماکو

رئیس پلیس راهور آذربایجان‌غربی گفت: یک دستگاه سواری تویوتا با ۲۵ میلیون و ۸۰۰ میلیون ریال خلافی در محور ماکو-خوی توقیف شد.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، عباس فرمانی در ارتباط با توقیف یک دستگاه تویوتا در محور ماکو به خوی، اظهار کرد: روز گذشته ماموران پلیس‌راه در حال کنترل رفت و آمد خودروهای عبوری در این محور یک دستگاه خودرو تویوتا کمری را جهت بازرسی متوقیف کردند.

وی با اشاره به جریمه این خودرو، افزود: در استعلام صورت گرفته مشخص شد که این خودرو دارای مبلغ ۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال خلافی پرداخت نشده است که با روشن شدن این مطلب خودرو به منظور پرداخت دیون دولتی و سیر مراحل قانونی به پارکینگ منتقل شد.

این مقام مسئول با اشاره به مفاد تبصره ماده هشت رسیدگی به تخلفات رانندگی، ادامه داد: طبق این تبصره در صورتی که مبلغ جریمه خودرویی به ۱۰ میلیون ریال برسد پلیس راهنمایی و رانندگی مراتب را به مالک خودرو اعلام می‌کند.

وی با اشاره به مدت زمان پرداخت جریمه از زمان ابلاغ آن، تصریح کرد: اگر ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ مالک خودرو نسبت به پرداخت جریمه اقدام نکند خودرو موردنظر توقیف شده و از تردد آن جلوگیری به عمل خواهد آمد.

فرمانی افزایش نرخ جرایم رانندگی را یک عامل مهم بازدارنده در کاهش تخلفات رانندگی دانست و عنوان کرد: تخطی از سرعت مطمئنه و عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی نه‌تنها زیان‌های مالی در پی دارد بلکه خسارت جانی رقم می‌زند.

وی ضمن توصیه به رانندگان در ارتباط با رعایت سرعت مجاز در جاده‌ها، تاکید کرد: یکی از الزامات جاده همین رعایت سرعت و دقت است و نباید به بهانه سریع رسیدن قانون را زیر پا گذاشت و جان خود و دیگران را به خطر انداخت.

رئیس پلیس راهور آذربایجان‌غربی با اشاره به تصادف صورت گرفته در ماکو، بیان کرد: در برخورد یک دستگاه پژو پارس با تیر چراغ برق در این شهرستان یکی از سرنشینان خودرو به علت شدت جراحات وارده پس از انتقال به بیمارستان فوت شد.

وی در ارتباط با دلیل حادثه گفت: علت حادثه از سوی کارشناسان پلیس راهور بی‌احتیاطی و تخطی از سرعت مطمئنه اعلام شده است که منجر به فوت یک انسان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 19 =