لزوم حرکت هماهنگ علم و دین در جهت تحقق اهداف نظام والای اسلامی

رئیس دانشگاه پیام نور ماکو گفت: در راستای تحقق اهداف نظام والای اسلامی باید این دو نهاد بیشتر به هم نزدیک شوند تا با نگرشی باز و سازنده به حرکت خود ادامه دهند

اسماعیل صفر علی زاده رئیس دانشگاه پیام نور ماکو در گفت و گو با پایگاه خبری خبر ماکو با اشاره به اینکه حوزه و دانشگاه در جهت تحقق اهداف نظام اسلامی باید دروس غرب گرایانه و نظریات و ایده‌های متون غربی را کنار بگذارند اظهار کرد: این دو نهاد می‌توانند با تعامل در زمینه های فرهنگی سیاسی اجتماعی راه رسیدن به وضعیت ایده آل در آموزش عالی را تامین نماید.

وی ادامه داد: معنای وحدت حوزه و دانشگاه به معنی یکی شدن این دو نهاد نیست بلکه مراد از آن همگرایی و هم فکری این دو نهاد است که با آگاهی دانشگاه به ارزشهای دینی و آگاهی حوزه به جدیدترین پیشرفت های علمی و انسانی میسر خواهد شد.

وی افزود: حضور و ارتباط دو قطب علمی نظام اسلامی در سال های پیش از انقلاب که فجر به سرنگونی نظام شاهنشاهی شد و چه در دوره پس از انقلاب در جبهه های جنگ و سازندگی همیشه از اتفاقات و همگرایی های عالمانه این دو قشر بوده است.

این استاد دانشگاه عنوان کرد: در جهت تولید علم انسانی و ترویج سبک زندگی اسلامی، دانشجویان و طلاب نقش چشمگیری را ایفا می نمایند.

وی مهمترین عوامل بازدارنده از نزدیکی دو نهاد تاثیرگذار در جامعه را در دو بخش، عوامل فراسوی منطقه‌ای و عوامل داخلی ابراز کرد و تصریح نمود: بیشترین مغز متفکر این معاندین در خارج از مرزها است که از تامین و توسعه روابط میان حوزه و دانشگاه واهمه دارند و از این نقطه به عنوان نقطه آسیب‌پذیر جامعه استفاده کرده و سعی در منزوی کردن دانشگاهیان و حوزویان هستند.

وی ادامه داد: دشمن میخواهد بذر نفاق بین دانشجو و طلبه بکارد تابه فکر خود به موتور های پایدار نظام اسلامی ضربه بزند.

صفر علیزاده گفت: با همزیستی و همدلی میان حوزه و دانشگاه، این دو نهاد ارزشمند علمی و دینی در جامعه می‌توان مصلحت مردم و جامعه‌ را با تفکرات خود به سوی سعادت راهنمایی کنند.

وی در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری و امام راحل اشاره کرد و افزود: همانگونه که از اهداف فرمایشات این دو عالم دنیابین درس می‌گیریم هر دو به اهداف کلان مشترک و سیاست‌های راهبردی و بنیادین با در نظر گرفتن مواضع مشترک که همان اسلامی نمودن علوم غربی است اشاره میکنند.

وی یاد آور شد: از آنجا که مبرهن است توفیقات روز افزون نظام اسلامی و علوم اسلامی است که با نزدیک شدن به تواناییهای علومی و دینی، حوزه و دانشگاه که با استفاده از روش های علمی جدید دانشگاهی کسب اخلاق، ایثار و معنویت، حوزه های علمی و دینی می‌توانند برنامه‌ریزی آینده‌نگری همگرایی میسر خواهد شد.

رئیس دانشگاه پیام نور ماکو با اشاره به اینکه دانشگاهیان و حوزویان رسالت عظیمی در راستای موفقیت و پایداری نظام اسلامی دارند، گفت: باید با جدیت تمام و باور هر چه بیشتر از ظرفیت های همدیگر استفاده نماییم و با شناخت هرچه بیشتر از توانایی‌های این نهاد مقدس علمی و دینی کشور با هدف تکمیل ظرفیت های خالی یکدیگر، تولید علم به روز و علوم اسلامی نهایت اهتمام را داشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =