رئیس دانشگاه ایغدیر /igdir/ ترکیه گفت: با توجه به غنی بودن زبان فارسی، برای تاسیس رشته ادبیات فارسی در دانشگاه شهر ‘ایغدیر’ آماده ایم و تبادل استاد و دانشجو در این خصوص مورد توجه مدیران این دانشگاه قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حقی آلما /hakki alma/ روز سه شنبه در دیدار با فرماندار ماکو با اشاره به نقش تبادل اساتید در ارتقای سطح علمی و فرهنگی دانشگاه های ایران و ترکیه اظهار کرد: مردم ترکیه مشترکات فرهنگی بسیاری با مردم ایران دارند و این موضوع در افزایش تعامل اثرگذار است.
وی برای عقد تفاهم نامه همکاری در این خصوص اعلام آمادگی کرد و افزود: توسعه همکاری های فرهنگی در افزایش ارتباط شرق ترکیه و شمال غرب ایران مفید است و در این زمینه می توان همایش ها و سمینارهای مشترک علمی و فرهنگی را در دانشگاه های ۲ کشور برگزار کرد.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،  در این جلسه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل ماکو و رئیس دانشگاه پیام نور مرکز ماکو برای انجام هرگونه همکاری علمی و فرهنگی با دانشگاه ایغدیر ترکیه اعلام آمادگی کردند.
آذربایجان غربی دارای ۵۵۰ کیلومتر مرز مشترک با جمهوری ترکیه است؛ شهر ایغدیر در شرق کشور ترکیه قرار دارد و از استان های مرزی این کشور با ایران به شمار می رود.
این شهر، نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و در ۵۵ کیلومتری مرز ایران واقع است.

Likes(0)Dislikes(0)

این خبر را به اشتراک بگذارید :