امام جمعه شهرستان شوط: شبکه مثلث شرارت در فتنه اخیر شکست خورد/ راهبرد مشترک دشمن و شیطان تضعیف حجاب است

امام جمعه شهرستان شوط گفت: در فتنه اخیر که بزرگتر از فتنه ۸۸ بود، شبکه مثلث شرارت شکست سختی از ملت ایران خورد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حجت الاسلام سید محمد هاشمی، امام جمعه شوط، با اعلام این خبر گفت: فتنه‌‏ای که در هفته‌‏های گذشته با آن مواجه شدیم و به همت ملت ایران سرکوب شد، به تعبیر مقام معظم رهبری، فتنه‌‏ای متشکل از سه ضلع بود که از آن با عنوان مثلث شرارت می‌توان نام برد.

وی افزود: یک ضلع از مثلث شرارت، مستکبرانی مانند سردمداران آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی قرار داشتند که توطئه، برنامه و به نوعی فرماندهی این اغتشاشات از سوی آن‏ها بود؛ این موضوع همانند فتنه ۸۸، کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ و کودتای به قدرت رسیدن پهلوی اول با مدیریت مستقیم مستکبران صورت گرفت.

وی در خصوص ضلع دوم مثلث شرارت، اظهار کرد: در ضلع دوم این مثلث، ثروتمندان حرام‏‌خوار منطقه قرار داشتند که پول ملت‌‏های مسلمان منطقه را صرف کشتار مسلمین و نوکری استکبار می‏‌کنند، عربستان و برخی دیگر از کشورهای عربی در این میانه با مستکبران همکاری اقتصادی داشتند.

هاشمی اضافه کرد: در نهایت ضلع سوم فتنه، منافقان کوردل و واخوردگان سلطنت‏‌طلب و دیگر نفوذی‏‌های داخلی و دشمنان ملت ایران بودند که پیاده‌‏نظام فتنه بودند و برای فتنه، سیاهی‏‌لشکر فراهم کردند و به تعبیر مقام معظم رهبری نقش پادویی را داشتند.

وی بیان کرد: هر سه ضلع مثلث شرارت در فتنه‌‏ای که ساختند دخیل بودند، ملت ایران با حضور خود در صحنه‌ انقلاب ضربه‏ کاری بر آنها وارد  کرد و هر سه را با شکست مواجه شدند؛ اهمیت کار مردم به خاطر این است که فتنه سال ۹۶ بسیار گسترده‌تر از فتنه سال ۸۸ بود.

امام جمعه شهرستان شوط اعلام کرد: بنابر وعده‌های الهی و با توجه آیات وحیانی قرآن کریم، اگر تقوای الهی پیشه کنیم، خداوند قدرت تشخیص حق از باطل را به ما عنایت می‌کند لذا امام خمینی(ره) می‌فرمایند نداشتن تقوا موجب می‌‏شود که انسان دچار غفلت شود.

هاشمی ادامه داد: تعبیر سخنان امام راحل این است که وقتی مسئولین و مردم از دشمن غافل شدند و همچنین مسئولین از مشکلات اقتصادی، معیشتی مردم و مشکلات اشتغال جوانان غافل شدند، بستر فتنه برای دشمن فراهم می‌شود.

* راهبرد مشترک دشمن و شیطان تضعیف حجاب است

امام جمعه شهرستان شوط بیان کرد: امروز یکی از راهبردهایی که دشمن در جنگ نرم بر علیه ملت ایران آغاز کرده، ترویج فرهنگ بی‌حجابی، بی‌عفتی و بی‌بندوباری در شبکه‌های ماهواره‌ای، سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین حربه‌های شیطان برای اینکه بتواند انسان را از مسیر توحید منحرف کند و دین و ایمان او را از دستش بگیرد و انسان را از فضائل اخلاقی تهی کند و او را از اعلی علیین به اسفل السافلین بکشاند بی‌حجابی و بدحجابی است.

هاشمی افزود: از منظر آیات وحیانی قرآن کریم، مهم‌ترین هدف شیطان بی‌حجابی و بدحجابی مرد و زن است و خداوند متعال داستان حضرت آدم و حوا را بیان می‌کند تا بدین طریق به فرزندان حضرت آدم درسی بدهد که مبادا فریب حیله‌های شیطان را بخورند، چون شیطان می‌خواهد شما را مانند آنها بی‌حجاب و بدحجاب کند تا از مقام قرب الهی که کمال انسانیت در آن است، خارج کند.

امام جمعه شهرستان شوط اشاره کرد: پس راهبرد مشترک دشمن و شیطان تضعیف توجه به حجاب است چرا که می‌دانند از این طریق به راحتی می‌تواند دین مردم را از دست‌شان بگیرد و در نهایت بنیان خانواده را تضعیف کنند.

حجت‌الاسلام هاشمی تاکید کرد: بنابراین یکی از راهکارهای تقویت ایمان مردم و یکی از راه‌های پیشگیری از طلاق ترویج فرهنگ حجاب است که باید والدین، جوانان و مسئولین به آن اهمیت دهند.

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =