برگزاری مانور تخلیه آپارتمان دچار آتش سوزی در ماکو

فرماندار ماکو از برگزاری مانور فرضی تخلیه آپارتمان همزمان با روز ملی ایمنی در برابر حوادث طبیعی در ماکو خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، پیش از ظهر امروز ۵ دی ماه همزمان با روز کاهش اثرات بلایای طبیعی، مانور تخلیه آپارتمان در اثر آتش سوزی با مشارکت اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران در ماکو برگزار شد.

شاهین علیزاده فرماندار شهرستان ماکو در حاشیه برگزار این مانور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری خبر ماکو زلزله و آتش سوزی را جز آن دسته از رخداد های پرخطر در باب تلفات جانی ابراز کرد و افزود: ما باید همواره در برابر حوادث غیر مترقبه آمادگی داشته باشیم زیرا حادثه خبر نمیکند.

علیزاده با تاکید بر اینکه کشور ما جزو ۱۰ کشور حادثه خیر جهان است افزود: متاسفانه سالانه شاهد حوادث ناگواری از جمله سیل، زلزله، آتش سوزی و غیره در مناطق مختلف هستیم که تنها راه علاج آن پیش بینی و تحکیم بخشیدن نقاط ضعف است.

رئیس ستاد مدیریت بحران ماکو در تشریح اهداف برگزاری مانور امروز تصریح کرد: ارزیابی آمادگی نیروهای عمل کننده و افزایش آگاهی عمومی در برابر حوادث و سوانح بود تنها بخشی از اهداف ما بود.

وی گفت: در این مانور نیروهای عمل کننده از آمادگی خوبی برخوردار بودند و خوشبختانه با همراهی مردم توانستیم به اهداف تعیین شده دست یابیم.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو؛ این مانور آتش سوزی در طبقاتی از آپارتمان ماکو رخداده بود که با حضور به موقع هلال احمر، آتش نشانی، اورژانس و سایر ارگانهای امداد رسانی مصدومین و فوتی ها به مراکز درمانی انتقال و آتش خاموش شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =