رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ماکو خبرداد: صدور بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ گواهینامه رانندگی در شهرستان ماکو

رئیس راهنمایی و رانندگی ماکو از کاهش ۶ درصدی تصادفات داخل شهری طی هشت ماهه سال جاری در این شهرستان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، سرگرد ولی محمدنژاد، با اشاره به اینکه در بحث تصادفات داخل شهری طی هشت ماهه نخست سال جاری ۶ درصد کاهش داریم افزود:طی ۸ ماه سال جاری هیچ تصادفی در سطح شهر منجر به فوتی نداشتیم و کاهش ۲۰۰ درصدی تصادفات فوتی در سطح شهر را شاهدیم.

وی بیشترین مراجعه کنندگان به اداره راهنمایی و رانندگی شهرستان را در رتبه اول، تعویض پلاک خودرو عنوان کرد و گفت: میانگین در طی روز۳۰ الی۴۰ نفر برای تعویض پلاک خودرو خود، به این محل مراجعه می‌کنند.

وی افزود:۲ هزارو ۶۱۱ پلاک خودرو در طول هشت ماه سال جاری از سوی راهنمایی و رانندگی ماکو صادر شده است.

سرگرد محمدنژاد با اشاره به کمی آمار خوردوهای با پلاک منطقه آزاد ماکو نسبت به سایر مناطق آزادکشور، تصریح کرد: یکی از دلایل عدم سوق مردم برای دریافت خودروهای منطقه آزاد ماکو، قانون محدوده تردد خودروهای منطقه آزاد تا سقف ۳۰ کیلومتری است.

وی با بیان اینکه درسطح شهر ماکو ۴ آموزشگاه رانندگی داریم افزود: ۳ آموزشگاه وظیفه صدور گواهینامه پایه سه و یک آموزشگاه وظیفه صدور گواهینامه پایه دو را دارند.

سرگرد محمدنژاد با تاکید بر اینکه تنها آموزشگاه رانندگی پایه دو درسطح شهرستان‌های پلدشت، چالدران و قره ضیاالدین در شهرستان ماکو مستقر است افزود: متقاضیان از چهار شهرستان مذکور برای اخذ مدرک پایه ۲ راهنمایی و رانندگی به شهرستان ماکو مراجعه می کنند.

وی بر نظارت و بازرسی مستمر پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان بر آموزشگاه های سطح شهر  اشاره کرد و گفت: تا به امروز هیچ مشکلی در آموزشگاههای سطح شهر وجود نداشته و این سبب شده است تا گواهینامه های جدیدالصدور از اول سال جاری تا به امروز به ۲۶۰ جلدبرسد.

رئیس راهنمایی و رانندگی ماکو به فعالیت و ارائه خدمات انتظامی پلیس+۱۰ در شهرستان ماکو اشاره کرد و گفت ۴۶۵۸ فقره گواهینامه در پلیس+۱۰ ماکو در هشت ماهه سال جاری تعویض شده است.

وی ادامه داد: طی ۸ ماهه نخست سال جاری در شهرستان ماکو  ۶ هزار ۷۱۸ جلد گواهینامه صادر شده است.

رئیس راهنمایی و رانندگی ماکو در ادامه با تاکید بر اینکه، ارائه خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی به شهروندان در شهرستان ماکو ۲۴ ساعته و در طول هفته است افزود: دو کارشناس درسطح شهر از سوی راهنمایی رانندگی ماکو در راستای ارائه خدمات و بررسی تصادفات و مشکلات مردم به صورت تخصصی تر فعالیت دارند.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =