مشارکت یک هزار و ۱۸۷ نیکوکار در طرح اکرام ایتام ماکو

یتیم‌نوازی سنت حسنه و از تأکیدات پیامبر بزرگوار اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) است که در راستای عمل به این سفارش، یک هزار و ۱۸۷ خیّر نیکوکار در ۹ ماه امسال در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت کرده و سرپرستی حداقل یک یتیم را متقبل شده اند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در حال حاضر ۱۷۶ یتیم و ۱۲۴ فرزند خانواده بی بضاعت در قالب طرح های اکرام ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد هستند.
محمد محمدنژاد افزود: در ۹ ماه امسال بیش از چهار میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال کمک از سوی خیران به این افراد صورت گرفته که به صورت نقدی و غیر نقدی بوده است.
وی اظهار کرد: رفع مشکلات ایتام در زمینه تأمین مخارج، ازدواج، اشتغال، تحصیل و درمان ایتام از جمله مواردی است که توسط حامیان انجام می شود.
وی اضافه کرد: افراد خیّر و نیکوکار می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از ایتام، یتیم موردنظر خود را نیز برای کمک های مالی مستمر انتخاب کنند.
به گزارش ایرنا، کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفندماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد و ۳۸ سال از فعالیت این نهاد می گذرد.
در سال های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال های اخیر، وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک های مشاوره ای بخشی از این وظایف است.
کل خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو یکهزار و ۷۵۴ خانوار با سه هزار و ۶۸۰ نفر جمعیت است؛ این شهرستان مرزی در شمال آذربایجان غربی و در مجاورت مرزهای ایران با ترکیه قرار دارد.

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 13 =