هر ۹ روز یک فیلم در آذربایجان غربی تولید می شود/ تشکیل شورای هماهنگی توسعه صنعت تصویر و سینما

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه به طور متوسط هر ۹ روز یک فیلم در استان تولید می شود، گفت: شورای هماهنگی توسعه صنعت تصویر و سینما با هدف سیاست گذاری متمرکز در حوزه سینما برای نخستین بار در کشور تا پایان سال جاری در استان تشکیل می شود.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حجت الاسلام محمدباقر کریمی  در حاشیه نشست سازمان ها و نهادهای وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آذربایجان غربی یکی از استان های پیشرو کشور در حوزه تولید فیلم است به طوری که در طول سال نزدیک به ۴۰ فیلم در حوزه های حرفه ای، نیمه حرفه ای، آموزشی و هنرجویی در این استان تولید می شود.
وی اضافه کرد: علاوه بر تولید قابل توجه فیلم در استان، کیفیت فیلم های تولیدی نیز در آذربایجان غربی بسیار بالا بوده به طوری که بخش قابل توجهی از فیلم های تولیدی در جشنواره های مهم منطقه ای و بین المللی برگزیده شده است.
وی اظهار کرد: فیلم های تولیدی امسال در آذربایجان غربی در ۱۴ جشنواره بین المللی و چهار جشنواره منطقه ای رتبه های برتر را کسب کرده که در نوع خود کم نظیر است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: در راستای سیاست گذاری بهتر در حوزه سینما و هماهنگی برای اجرای طرح های مختلف در این بخش، شورای هماهنگی توسعه صنعت تصویر و سینما در استان به عنوان یکی از نخستین های استان کشور تا پایان سال راه اندازی می شود که مدیران نهادهای فرهنگی و انجمن های غیردولتی عضو آن هستند.
حجت الاسلام کریمی با اشاره به اینکه این شورا قرارگاه سینمایی استان به شمار می رود، گفت: راه اندازی آن می تواند زمینه توسعه کمی و کیفی در بخش های نرم افزاری و سخت افزاری حوزه سینما را فراهم کند.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، آذربایجان غربی از جمله استان های پیشرو کشور در سال های پس از انقلاب در حوزه صنعت سینما محسوب می شود.

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =