کد خبر: 24905

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۲۱:۳۸

آغاز اکران فیلم های منتخب سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در ارومیه

اکران ۱۶ اثر منتخب از ۲۵ فیلم سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر امروز /شنبه/ با حضور مسئولان و جمعی از هنرمندان آذربایجان غربی در سینما آزادی ارومیه آغاز شد. به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در مراسم آغاز این جشنواره، ارومیه را از شهرهای مهم […]

اکران ۱۶ اثر منتخب از ۲۵ فیلم سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر امروز /شنبه/ با حضور مسئولان و جمعی از هنرمندان آذربایجان غربی در سینما آزادی ارومیه آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در مراسم آغاز این جشنواره، ارومیه را از شهرهای مهم در فیلمسازی عنوان کرد و افزود: دهه ۱۳۶۰ اوج سینمای آذربایجان غربی بود و از سال ۱۳۹۴ شمسی تاکنون این استان در ۱۴۰ جشنواره بین المللی حضور داشته و ۴۵ جایزه بین الملی به دست آورده است.
حجت الاسلام محمد باقر کریمی با بیان اینکه مشکل ما در بخش سینماست و باید خیز بلندی برای بازسازی سینماها برداشته شود، افزود: از ۱۹ سینمای استان تنها سه سینما فعال است و پخش فیلم در آنها صورت می گیرد.
وی اظهار کرد: اداره ارشاد صاحب سینما نیست ولی متولیان سینماها اگر اقدام به بازسازی سینماها نمایند، اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان تجهیزات لازم را به صورت رایگان در اختیارشان قرار می دهد.
وی با بیان اینکه چهار سالن ارشاد در شهرستان های خوی ، میاندوآب، بوکان و مهاباد به سالن پخش دیجیتال تبدیل شده اند، گفت: تا پایان سال نیز سه سالن دیگر در شهرستان های پلدشت، شوط و بازرگان به سیستم پخش دیجیتال مجهز می شوند.
حجت الاسلام کریمی اضافه کرد: فیلم های مربوط به کودک و نوجوان نیز به صورت رایگان و با عنوان سیمرغ پروانه ها نمایش داده می شود.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،  پخش فیلم های فجر ۱۴ تا ۲۲ بهمن ماه جاری از ساعت ۱۶ تا ۲۱ به نمایش در می آید و قیمت بلیت فیلم ها ۶۰ هزار ریال تعیین شده که اگر هر نفر ۲۰ بلیت بگیرد، ۵۰ درصد تخفیف داده می شود.
سی وششمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ در تهران به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده درحال برگزاری است؛ شهرستان ارومیه در سال گذشته نیز میزبان فیلم های سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم فجربود که بر این اساس ۱۶ عنوان فیلم در ارومیه همزمان با دهه فجر بر روی پرده قرار گرفت.

 

ارسال دیدگاه