تجهیز ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان شوط به سیستم‌های نوین آبیاری

مدیر جهاد کشاورزی شوط گفت: ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان شوط به سیستم‌های نوین آبیاری از ابتدای سال ۹۶ تاکنون مجهز شدند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حسن کریم زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران ، با اشاره به طرح‌های اجرا شده در زمینه آب و خاک در شهرستان شوط اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۶ در سطح ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی ۱۱ روستای شهرستان شوط در پایاب سد کرم آباد و یک هزار هکتار از اراضی واقع در پایاب سد شهید قنبری شاهد طرح‌های آبیاری تحت فشار اجرا شده است.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی جهت خرید انواع دستگاه‌های کمباین، تراکتور و ادوات کشاورزی به میزان ۴۳۴ میلیون تومان اعتبار در این شهرستان از دیگر اقدامات صورت گرفته در شهرستان شوط است.

مدیر جهاد کشاورزی شوط گفت: به منظور بهبود وضعیت تولید محصولات قارچ و زنبور عسل، دوره‌های فنی و حرفه‌ای به تعداد ۲۸۰ نفر در شهرستان شوط در بازه زمانی ۹ ماهه در سال ۹۶ برگزار شده است.

وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام گرفته در اداره جهاد کشاورزی شوط بیان کرد: به منظور حمایت از واحدهای تولیدی و خدماتی بخش کشاورزی، از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات سرمایه در گردش در بخش زراعت، باغبانی، دام و طیور در این شهرستان به کشاورزان پرداخت شده است.

کریم زاده به رفع تداخل اراضی کشاورزی در سطح ۹ روستای تحت پوشش این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: همچنین از ابتدای سال ۹۶ تاکنون بر تلقیح مصنوعی ۶۸۰ رأس دام سنگین در شهرستان شوط نظارت شده است.

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =