دستگیری ۲۲ تبعه بیگانه در مرزهای ماکو

فرمانده هنگ مرزی ماکو با اشاره به تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرزی گفت: ۲۲ تبعه بیگانه و ۱۱ قاچاقچی سه روز گذشته در چند عملیات در این شهرستان دستگیر شدند که پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، سرهنگ شیرزاد حاجی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگارما افزود: در این عملیات‌ها ۲۷۰ هزار و ۸۰۰ نخ سیگار، ۹ هزار و ۶۰۰ لیتر سوخت، ۲ قبضه سلاح شکاری و ۴۰ بطری سموم کشاورزی قاچاق کشف و ضبط شد.
وی با اشاره به ارزش ۵۶۰ میلیون ریالی کالا‌های مکشوفه اضافه کرد: در این عملیات‌ها ماموران مرزبانی هشت دستگاه خودرو نیز توقیف کردند.
وی ادامه داد: هنگ مرزی ماکو برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به اقتصاد داخلی، نظارت های مرزی را افزایش داده است تا از ورود قاچاق به کشور جلوگیری کند.
به گزارش خبر ماکو، ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.
آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز در کشور به شمار می رود و سالانه هزاران پرونده قاچاق در تعزیرات حکومتی این استان مورد بررسی قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + دو =