مرزبانان آذربایجان غربی بیش از ۶۳۷ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف کردند

فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی گفت: مرزبانان پرتلاش این استان در ۹ ماه گذشته انواع کالای قاچاق به ارزش ۶۳۷ میلیارد و ۸۱۲ میلیون و ۹۶۸ هزار ریال را کشف و ضبط کردند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، سردار سرتیب دوم پاسدار عزت الله رشیدیان شامگاه روز شنبه در حاشیه مراسم معرفی فرمانده جدید هنگ مرزی ماکو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این مدت یک تن و ۱۳۵ کیلوگرم مواد مخدر سنتی و صنعتی هم در سطح استان کشف شده است.
وی اضافه کرد: طی این مدت در زمینه مواد مخدر ۴۳ نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند و ۱۳ دستگاه خودرو توقیف شد.
به گفته وی کشف ۱۷۷ هزار و ۴۱۴ لیتر سوخت، ۶۶ میلیون و ۹۱۱ هزار نخ انواع سیگار خارجی، یک میلیون و ۵۰۰ قلم انواع دارو، ۵۳۵ هزار و ۵۸۱ قلم انواع لوازم آرایشی و ۶۱۲ کیلو گرم نقره را از مهمترین کشفیات مرزبانی در این مدت بوده است.
وی اظهار کرد: در این مدت یکهزار و ۳۳۱ نفر در رابطه با قاچاق کالا به عنوان متهم دستگیر شدند و ۴۷۸ دستگاه خودرو هم توقیف شد.
سردار رشیدیان از مرزهای استان به عنوان امن ترین مرزهای کشور نام برد و تصریح کرد: این امنیت حاصل زحمت ها، یکپارچگی، تعامل و هم صدایی تمام مسئولان است.

به گزارش پایگاه خبری خبرماکو،  طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان غربی حدود ۹۶۷ کیلومتر است؛ این استان از طرف شمال ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با جمهوری خودمختار نخجوان، از طرف شمال و مغرب ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف غرب ۲۵۲ کیلومتر مرز خاکی با کشور عراق دارد.

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =