رئیس اداره محیط زیست ماکو خبر داد: پایش زیستگاه‌های حساس آبی ماکو برای مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان

رئیس اداره محیط زیست ماکو گفت: پایش زیستگاه‌های حساس آبی به منظور مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در ماکو انجام شد.

احمد باقرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری خبر ماکو، از اجرای پایش زیستگاه‌های آبی شهرستان ماکو خبر داد و افزود: این بررسی‌ها در تالاب‌های بورالان، قره بلاغ و آغگل شهرستان ماکو اجرا شد.

وی ادامه داد: این اقدامات به منظور پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و اطلاع از وضعیت پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی که جهت زمستان گذرانی و جوجه آوری در تالاب‌ها و منابع آبی حساس شهرستان ماکو حضور دارند توسط یگان حفاظت محیط زیست ماکو مورد پایش میدانی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: بیش از ۱۰ هزار قطعه انواع اردک‌ها از قبیل آنقوت، اردک سرسبز و سونا، کشیم کوچک و کشیم بزرگ،اردک سر حنایی ، غاز خاکستری و غیره در سال ۹۶ به تالاب‌های ماکو آمدند.

باقرزاده خاطرنشان ساخت: با کارشناسان شبکه دامپزشکی ماکو بصورت مشترک بازدید میدانی انجام می‌شود و در روستاهایی که احتمال آلودگی حیوانات اهلی باشد نمونه برداری و در صورت مثبت بودن نسبت به معدوم‌سازی اقدام می‌شود.

وی بر اقدامات این نهاد در ریشه کن کردن بیماری حاد پرندگان اشاره کرد و گفت: اطلاع رسانی به روستائیان حاشیه تالاب‌ها و منابع آبی در خصوص بیماری و لغو صدور پروانه شکار به متقاضیان شکار از رسالت اصلی این اداره در این موضوع است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =