شهردار بازرگان: کاشت ۱۵۰۰۰بوته گل فصلی نوروزی در معابراصلی بازرگان

شهردار بازرگان از آمادگی این شهر برای استقبال از مسافرین خارجی که از مرز زمینی بازرگان وارد کشور جهوری اسلامی ایران میشوند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، سید محمد تقی حسن زاده در گفت و گو با خبرنگار ما در تشریح برنامه های شهرداری بازرگان در استقبال از نوروز ۹۷ و مسافرین نوروزی گفت: شهرداری بازرگان همانند سالیان گذشته نسبت به برنامه ریزی در راستای استقبال از نوروز ۹۷ اقدام و شرح وظایف مرتبط با تمامی واحدهای ذیربط از جمله خدمات شهری، آتش نشانی، فنی و عمرانی و روابط عمومی را تبیین و در راستای این شرح وظایف اقدام خواهد نموده است.
شهردار بازرگان ادامه داد: با توجه به رسالت خدمات رسانی شایسته توسط شهرداری به شهروندان در ایام نوروز اعم از روزهای تعطیل و غیرتعطیل؛ شهرداری بازرگان در آماده باش کامل بوده و نسبت به تنظیم لیست کشیک از بین کارکنان از ۲۴ اسفند لغایت ۲۰ فروردین ۹۷ نموده است.

وی با تاکید براینکه بازدید دوره ای خودروهای آتش نشانی و سایر ماشین آلات انجام  شده است افزود: برابر دستور استانداری آذربایجان غربی با عنایت به اینکه درصد بالائی از تصادفات در ورودی شهرها رخ میدهد مقرر گردیده خودروهای آتش نشانی در مبادی ورودی شهر مستقر گردند.

حسن زاده با اشاره به اینکه جایگاه CNG شهرداری بازرگان تعمیرات اساسی گردیده است گفت: انشالله این ایستگاه بدون نقص بصورت ۲۴ ساعته ارائه خدمات خواهد نمود‌.

وی بر لکه گیری در تمامی سطح معابر شهری، علی الخصوص بلوار اصلی شهر اشاره و عنوان نمود: ادامه عملیات در حال انجام است تا برای نوروز ۹۷ و استقبال از مسافرین شهری آبرو مند داشته باشیم.

شهردار بازرگان نظافت و تمیزی شهر را یکی از رسالتهای شهرداری ها هنوان نمود و گفت: تمامی معابر از جمله بلوار امام تنظیف و شست و شو شده است و ایک عملیات تا نوروز ۹۷ ادامه دارد.

حسن زاده  گفت: در راستای زیبا سازی فضای شهری به تعداد۱۵۰۰۰بوته گل زینتی آماده و روزهای آتی در بلوار اصلی شهر کاشته خواهد شد و همچنین قسمتی از درختان شهر حرص و مابقی نیز در روزهای آتی حرص خواهد شد.
وی بر طرح سراسری استقبال ایمن اشاره کرد و گفت: مقرر گردیده شهرداری بازرگان به ارائه خدمات حمل ونقل عمومی در ایام نوروز توسط واحد تاکسیرانی نظارت کند.

شهردار بازرگان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مرز زمینی بازرگان بزرگ ترین گمرک زمینی کشور بوده ،بصورت ۲۴ ساعته به عنوان شاهرگ صادرات و واردات زمینی کشور است لذا در تمامی ایام سال فعالیت شبانه روزی داشته و چون تنها محور عبور و مرور کامیون از داخل شهر بازرگان است امکان عدم تردد کامیون و تریلی از داخل شهر وجود ندارد ضمنا با عنایت به اینکه محور لجستیک شهر بازرگان توسط سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو در دست احداث است انشاالله از سال آتی شاهد عدم تردد خواهیم بود.

وی بر تشدید نظارتها بر صنوف میوه فروشان در شهر بازرگان تاکید کرد و افزود: شهرداری بازرگان در تمامی ایام سال به فعالیت صنوف از جمله میوه فروشان و دست فروشان در سطح شهر و بازار روز نظارت نموده و در ایام نوروز این نظارت تشدید خواهد شد.
خبر: مهدی تندرست/ ایسنا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − ده =