کشف بیش از ۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای ماکو

فرمانده هنگ مرزی ماکو با اشاره به تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرزی این شهرستان گفت: در  هفته گذشته ۴ میلیارد و ۱۸۷ میلیون و ۶۱۰هزار ریال کالای قاچاق در این منطقه /شمالی آذربایجان غربی/ کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، سرهنگ شیرزاد حاجی زاده روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: ۳۶ هزار و ۳۶۰پاکت سیگار، ۵ هزار قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، طلا یک کیلو و۴۳۵ گرم ،  و ۵هزار ۹۰۰ لیتر سوخت از جمله کالاهای قاچاق کشف شده در این مدت است.
وی اظهار کرد: در هفته گذشته ۱۴ متهم پرونده های قاچاق دستگیر و ۱۴ دستگاه خودرو مورد استفاده قاچاقچیان توقیف و به مراجع قضائی تحویل داده شد.
وی ادامه داد: هنگ مرزی ماکو برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به اقتصاد داخلی، نظارت های مرزی را افزایش داده است تا از ورود قاچاق به کشور جلوگیری کند.
به گزارش ایرنا، ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.
آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز در کشور به شمار می رود و سالانه هزاران پرونده قاچاق در تعزیرات حکومتی این استان مورد بررسی قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =