۶ متهم به قاچاق کالا در ماکو دستگیر شدند

فرمانده هنگ مرزی ماکو با اشاره به تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرزی این شهرستان گفت: در ۲ هفته اخیر ۶ متهم پرونده های قاچاق کالا در این شهرستان دستگیر شده اند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، سرهنگ شیرزاد حاجی زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در این مدت ماموران هنگ مرزی ماکو موفق به کشف ۷۶۴ هزار نخ سیگار، ۱۳ هزار و ۷۰۰ لیتر سوخت، ۲۶ هزار و ۸۸۰ عدد دندان مصنوعی، پنج هزار عدد مارکر و ۷۷۸ عدد انگشتر به همراه ۹ رشته زنجیر نقره شدند.
وی با اشاره به اینکه ارزش کل کالاهای کشف شده، سه میلیارد و ۱۲۶ میلیون ریال است، اظهار کرد: ۴ دستگاه خودرو و ۲ راس اسب مورد استفاده نیز از قاچاقچیان توقیف شده است.
سرهنگ حاجی زاده ادامه داد: هنگ مرزی ماکو برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به اقتصاد داخلی، نظارت های مرزی را افزایش داده است تا از ورود قاچاق به کشور جلوگیری کند.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.
آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز در کشور به شمار می رود و سالانه هزاران پرونده قاچاق در تعزیرات حکومتی این استان مورد بررسی قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 14 =