مصرف بنزین در شمال آذربایجان غربی ۲۹ درصد افزایش یافت

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه گفت: مصرف بنزین در ۲ روز پایانی سال/ ۲۸ و ۲۹ اسفند/ در این منطقه ۲۹ درصد افزایش یافت و به بیش از پنج میلیون لیتر رسید.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، احمد مجرد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲ روز پایانی سال گذشته شاهد مصرف حدود سه میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر بنزین در این منطقه بودیم که امسال بیش از یکهزار و ۱۰۰ لیتر بیشتر شده است.
وی اظهار کرد: در بین روزهای ۲۲ تا ۲۹ اسفند ماه نیز میزان مصرف بنزین حدود ۱۵ میلیون لیتر بود که رشد ۲۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.
وی اضافه کرد: در مدت مشابه سال گذشته ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بنزین مصرف شده بود که امسال ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بیشتر شده است.
مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه بیان کرد: مساعد بودن آب و هوا، سفرهای بیشتر شهروندان در داخل استان و حضور گردشگران از دیگر استان های کشور در این منطقه از جمله دلایل این رشد به شمار می رود.
به گزارش ایرنا، سفرهای نوروزی از اوایل هفته جاری در آذربایجان غربی آغاز شده و تا نیمه فروردین سال آینده ادامه دارد.
منطقه ارومیه شامل شهرهای ارومیه، اشنویه، سلماس، خوی، ماکو، شوط، پلدشت، چایپاره، چالدران و بازرگان است.
آذربایجان غربی به علت وسعت طولی دارای ۲ منطقه پخش فرآورده های نفتی در ارومیه و میاندوآب است که به ترتیب شمال و جنوب استان را پوشش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 6 =