نمایشگاه صنعت ساختمان در ماکو گشایش یافت

منطقه آزاد ماکو – ماکو – نخستین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان و معماری در مرکز نمایشگاه های منطقه آزاد ماکو گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، مدیر مرکز همایش ها و نمایشگاه های منطقه آزاد ماکو در آئین افتتاح این نمایشگاه، گفت: ۳۵ فعال بخش صنعت ساختمان و معماری از آذربایجان غربی در این نمایشگاه حضور دارند.
ابراهیم جلیلی افزود: شرکت کنندگان انواع محصولات دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه، سبک سازی و مقاوم سازی ساختمان، مصالح اولیه ساختمانی، بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان، نما و پوشش های خارجی، لباس و ایمنی در ساختمان و صنایع را در معرض عموم قرار داده اند.
وی اظهار کرد: این نمایشگاه از ۲۸ الی ۳۱ فروردین ماه همه روزه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ میزبان متخصصان، فعالان صنعت ساختمان و علاقه مندان این صنعت است.
جلیلی با اشاره به اینکه استفاده از مصالح ساختمانی تولید داخل کمک به کارآفرینی، ایجاد اشتغال و حمایت از سرمایه گذاری است، افزود: این نمایشگاه با هدف تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی راه اندازی شده است.
مدیر یک شرکت تولید بتن در منطقه آزاد ماکو نیز گفت: در صنعت ساختمان کشور بیشتر مصالحی که استفاده می شود از تولیدات داخلی است و نمونه خارجی برخی از این مصالح در کشور وجود ندارد.
رضا بابازاده افزود: با توجه به اینکه مسکن سرمایه ملی محسوب می شود باید با استفاده از مصالح استاندارد و مرغوب به افزایش عمر مفید ساختمان کمک کنیم و تحقق این مهم نیازمند یک عزم ملی است.
وی ادامه داد: کیفیت مصالح و استاندارد بودن آنها در صنعت ساختمان سازی بسیار مهم است و تاثیر مستقیم بر حفظ جان و مال مردم دارد.
یک فعال اقتصادی بازدیدکننده از این نمایشگاه نیز گفت: در تولید مصالح ساختمانی داخلی باید از فناوری ها و ابزارهای نوین بهره برداری شده مصالح ساختمانی مرغوب تولید شود.
مهدی ولی پور اظهار کرد: نظارت بر استفاده و بکارگیری مصالح استاندارد در ساخت و ساز جزو وظایف مهندسان مجری است و حضور مجریان ذیصلاح در صنعت ساختمان کمک می کند که مصالح استاندارد و باکیفیت استفاده شود.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع بوده و به تنهایی بیش از ۷۵ درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست.
این منطقه در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.
احداث و راه اندازی مرکز نمایشگاه های منطقه آزاد ماکو، فرودگاه و توسعه راه های مواصلاتی تنها بخشی از تلاش های جهادی مدیران تدبیر و امید در منطقه آزاد ماکو طی سال های اخیر به شمار می رود.

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =