ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان از ضروریات است

منطقه آزاد ماکو – ماکو – با حضور فرماندار ماکو، روسای دستگاههای اجرایی و بانکهای عامل  موانع پیش روی اعطای تسهیلات اشتغال زایی به متقاضیان در محل فرمانداری ماکو مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، شاهین علیزاده، فرماندار ماکو در این جلسه با تقدیر از اهتمام جدی مسئولین دستگاههای اجرایی به تشویق و جذب افراد جویای کار جهت دریافت تسهیلات اشتغالزایی افزود: بانکهای عامل نقش مهمی در اجرای سیاستهای دولت دارند و باید تلاش شود ضمن جذب حداکثری تسهیلات ، به اشتغال پایدار جوانان نیز کمک شود.

وی اضافه کرد: تسهیلات اشتغالزایی روستایی و فراگیر در راستای ایجاد اشتغال پایدار و صیانت از مشاغل به متقاضیان پرداخت می شود و دستگاههای اجرایی در تحقق این امر مهم نقش بسزایی دارند.

وی با بیان اینکه سهم استان از محل تسهیلات اشتغال روستایی ۴۸۰۰ میلیارد ریال است، خاطر نشان کرد: بمنظور استفاده از ظرفیت بوجود آمده و جذب این تسهیلات فقط تا پایان تیرماه سالجاری فرصت داریم و مسئولین دستگاههای اجرایی و بانکهای عامل باید به این مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

علیزاده خاطر نشان ساخت: بزرگترین سرمایه اجتماعی یک کشور اعتماد بین دولت و ملت است و در همین راستا رسالت سنگینی بر عهده داریم.

فرماندار ماکو تاکید کرد: مسئولین باید با فعال کردن کارگروه نظارت بر طرح های اشتغال زایی، از ایجاد اشتغال پایدار و همچنین صیانت از مشاغل اطمینان حاصل نمایند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، در ادامه این جلسه مسئولین دستگاههای اجرایی و بانکهای عامل شهرستان ماکو، با بیان موانع پیش روی اعطای تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان، خواستار طرح موضوع در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان و حل موارد مطروحه شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =