دختران ماکویی هزینه جشن تولد را به کودکان بیمار اهدا کردند

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیر آموزش و پرورش ماکو گفت: دختران دانش آموز مدرسه ای در ماکو با حضور در یکی از شعب بانک، هزینه جشن تولد خود را به کودکان مبتلا به بیماری سرطان اهدا کردند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، اکبر باباپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دانش آموزان پایه ششم مدرسه نماز ماکو در اقدامی خداپسندانه، در طرحی ابتکاری با عنوان هدیه یک لبخند و با شعار ‘باشد که در دنیایمان، هرگز شاهد بیماری سرطانی نباشیم’ مبالغ جمع آوری شده خود را به موسسه محک اهدا کردند.
وی با بیان اینکه دانش آموزان ۳۰ میلیون ریال به این بیماران کمک کردند، اضافه کرد: این وجه برآیند همدلی، همدردی و همراهی دانش آموزان است که برای سهیم بودن در درمان کودکان مبتلا به سرطان تقدیم شد.
وی با اشاره به اینکه مدرسه محل تمرین همنوع دوستی است، ادامه داد: یکی از اهداف اجرای این نوع فعالیت ها در مدرسه، فراگیری مهارت های زندگی اعم از تجربه عملی همدلی و همزبانی با همنوعان از سوی دانش آموزان است.
باباپور بیان کرد: این دانش آموزان خیّر، سال گذشته نیز هزینه جشن تولد خود را به مبلغ ۳۰ میلیون ریال جمع آوری و به کودکان بیمار اهدا کرده بودند.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، مدرسه ابتدایی نماز دارای ۵۰۰ دانش آموز و منطقه آزاد ماکو دارای ۲۰ هزار دانش آموز است که در ۱۹۲ مدرسه تحصیل می کنند.

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 15 =