شهردار ماکو: سرانه فضای سبز، در ماکو ۷ متر است

منطقه آزاد ماکو- ماکو – شهردار ماکو گفت: سرانه فضای سبز برای هر نفر در این شهر هفت متر است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، نعمت محرم پور در جمع خبرنگاران ، فضای سبزِ شهر ماکو را نسبت به استانداردهای جهانی به مراتب کمتر عنوان نمود و افزود: در این زمینه نیز با همکاری سازمان منطقه آزاد تجاری_صنعتی ماکو در راستای ساخت پارک ها و افزایش فضای سبز در این شهر اقدامات چشمگیری انجام گرفته است.

وی ادامه داد: پارک شادی ماکو که از قدیمی ترین و اصلی ترین پارک های این شهر به حساب می‌آید طی چند سال گذشته مورد کم لطفی شهرداری ها، شوراها و مردم قرار گرفته بود که احیای این پارک و افزایش فضای سبز شهری در دستور کار ویژه شهرداری ماکو قرار دارد.

وی به اهمیت برنامه ساماندهی مشاغل شهری و سد معبر در ماکو اشاره کرد و گفت: ساماندهی و هدایت میوه فروشی ها و دست فروشی ها به چند نقطه شهر صورت گرفته است که هیچ مشکلی در این زمینه در شهر ماکو وجود ندارد.

محرم پور درپایان ایجاد و نصب اِلمان و بتن پلاک‌ها همگام با در نظر داشتن نسبیت آن با شهر ماکو را از جمله فعالیت‌های شهرداری عنوان کرد و اضافه نمود: در آینده نزدیک این اقدامات شهرداری به صورت گسترده‌تر در معرض دید مردم قرار خواهد گرفت.

وی گفت: شهرداری ماکو با ۴۵ میلیارد ریال اعتبار در تلاش است تا خدمات شهری در شهر مردم ماکو ارائه دهد.

  شهردار ماکو در تشریح برنامه‌های اولویت‌دار و در دست اجرای این نهاد خدمات رسان گفت: بهبود عبور و مرور و تسهیل در ترافیک شهری دو مقوله مهم برای این اداره است.

وی تعریض خیابان امام را یکی از خواسته ها و دغدغه های اصلی مردم شهر ماکو عنوان کرد و اضافه کرد: تعریض خیابان امام ماکو جزء درخواستهای مهم اهالی شهر ماکو به حساب می‌آید که سالیان سال این بحث مطرح شده ولی کارهای چاره سازی از سوی شهرداری ها صورت نگرفته است.

محرم پور در ادامه به موانع سد راه تعریض خیابان امام ماکو اشاره کرد و ادامه داد: املاکی که در مسیر تعریض خیابان قرار گرفته اند با تبدیل شدن ماکو به منطقه آزاد به تبع قیمت متراژ آنها نیز شاهد تغییراتی صعودی و رو به رشد داشت که افزایش قیمتها کار شهرداری را در خرید این املاک سخت کرد.

  شهردار ماکو با تاکید بر اینکه باند جنوبی خیابان اصلی ماکو از سوی سازمان منطقه آزاد تجاری_صنعتی ماکو و با همکاری شهرداری ماکو تعریض و آسفالت شد، افزود: امسال یکی از برنامه‌های شهرداری ماکو تعویض آسفالت باند شمالی خیابان اصلی ماکو است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در جهت حفظ و احیائ بافت فرسوده و اماکن تاریخی شهر ماکو با همکاری میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان، اقدامات شایسته ای انجام داده شده است، که هدف از این اقدامات، توسعه و جذب گردشگر، به شهر ماکو که یکی از شهرهای بزرگترین منطقه آزاد تجاری صنعتی کشور بحساب می آید، است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =