کد خبر: 25975

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ - ۱۴:۰۸

۵۰ درصد تعهدات خیرین مدرسه ساز در آذربایجان غربی محقق شد

منطقه آزاد ماکو – ارومیه- مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان غربی گفت: کل تعهدات انجامی در نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان بیش از ۲ هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال بود که تاکنون ۵۰ درصد آن محقق شده است.  به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، علی آخوندیان روز چهارشنبه در گفت و گو با […]

منطقه آزاد ماکو – ارومیه- مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان غربی گفت: کل تعهدات انجامی در نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان بیش از ۲ هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال بود که تاکنون ۵۰ درصد آن محقق شده است.

 به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، علی آخوندیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال گذشته ۸۹ باب مدرسه در قالب ۴۰۶ کلاس درس توسط خیرین مدرسه ساز تعهد شده بود که تا امروز ۵۲ درصد آنها مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
وی ادامه داد: سه هزار و ۹۵۵ خیّر و همیار مدرسه ساز در استان مشغول فعالیت است.
وی اضافه کرد: هم اکنون ۶۷ هزار نفر از کل جمعیت ۵۴۰ هزار نفری دانش آموزان آذربایجان غربی در مدارس خیّر ساز استان در حال تحصیل هستند.
به گزارش ایرنا ۵۵۰ هزار نفر دانش آموز در استان در مدارس خیّر ساز تحصیل می کنند.
مدارس خیّرساز آذربایجان غربی با همت ۳۴۸ نفر، ۴۲ موسسه و سه هزار و ۶۰۰ همیار مدرسه ساز ساخته شده است.
۳۰ درصد از چهار هزار و ۸۰۰ مدرسه آذربایجان غربی در ردیف مدارس فرسوده قرار دارندکه به دلیل کمبود اعتبارات دولتی بازسازی و نوسازی آنها با مشکل مواجه است.
عملیات تخریب و نوسازی مدارس از سال ۸۵ در آذربایجان غربی آغاز شده و تاکنون، در حدود ۲ هزار کلاس درس تخریبی بازسازی شده و ۳۰ درصد کلاس های استان نیازمند بازسازی است.
کل تعهدات خیرین آذربایجان غربی از سال ۷۷ تا کنون احداث یک هزارو ۸۷ پروژه مدرسه سازی با پنج هزار و ۵۰۴ کلاس درس بوده است.
از این میزان تا کنون ۵۰۵ پروژه در قالب ۲ هزار و ۲۴۰ کلاس درس در ۲۳۸ هزار متر مربع محقق شده است

ارسال دیدگاه