جلیلی: کارگاه آموزشی تخصصی بازاریابی بین المللی برای اولین بار در منطقه آزاد ماکو برگزار می شود

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیر مرکز همایش ها و نمایشگاه بین المللی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: در راستای سیاست های جدید سازمان  و در سال حمایت از کالای ایرانی ، برای اولین بار در سطح کشور، کارگاه آموزشی تخصصی بازاریابی بین المللی با رویکرد صادرات محصولات شوینده ‌ آرایشی و بهداشتی در سی ام  خرداد ماه در منطقه آزاد ماکو برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، ابراهیم جلیلی، با بیان اینکه برنامه های در دست اقدام این سازمان درسال حمایت از کالای ایرانی و در راستای حمایت از کسب و کارها و توسعه اقتصادی و کمک به بازاریابی و افزایش صادرات به ویژه در بخش صنعت شوینده آرایشی بهداشتی و سلولزی  و حمایت از واحد های تولیدی این کارگاه آموزشی برگزار می شود.

وی ادامه داد: نخستین نمایشگاه تخصصی صادراتی صنایع  شوینده آرایشی و بهداشتی و سلولزی و ماشین آلات و صنایع وابسته از ۲۹ خرداد لغایت ۱ تیر ماه دایر خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد:  کارگاه آموزشی تخصصی بازاریابی بین المللی با رویکرد صادرات محصولات شوینده آرایشی و بهداشتی برای اولین بار در سطح کشور در روز چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه از ساعت ۸ صبح تا ۱۷ در محل سالن همایش ساختمان شماره ۲ سازمان، واقع در شهر بازرگان، برگزار می گردد.

جلیلی اضافه کرد: این کارگاه آموزشی و پنل تخصصی توسط دکتر کمالی اردکانی مدیرکل دفتر توسعه صادرات صنعتی و معدنی ایران ، دکتر ایزدیان مشاور رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و  مدیرکل سابق دفتر برنامه ریزی  ، مهندس سیف الهی مدیرعامل مرکز آموزش بازرگانی کشور برگزار می شود

وی تصریح کرد: همچنین جهت تبیین سیاست های اقتصاد مقاومتی در حوزه صادراتی و معرفی حمایت ها و ارائه راهکارها با همکاری شرکت مدیریت صادرات بازرگانی گول باخ منطقه آزاد ماکو برای توانمندسازی کلیه فعالین اقتصادی علاقه مند و مرتبط در جهت افزایش سهم بازار صادراتی در بازارهای بین المللی بویژه کشور های همسایه و افزایش ضریب نفوذ در بازارهای منطقه و در نتیجه ایجاد تولید پایدار، ارائه خواهد شد.

به گفته مدیر مرکز همایش ها و نمایشگاه بین المللی سازمان منطقه آزاد ماکو برای شرکت کنندگان گواهی رسمی و معتبر از طرف سازمان توسعه تجارت ایران و مرکز آموزش بازرگانی کشور صادر می شود.

جلیلی همچنین از برگزاری پنل تخصصی با عنوان ” فرصت های سرمایه گذاری مشترک کشور های همجوار در منطقه آزاد ماکو”  با حضور شیخ مصطفی عبدالرحمن رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان عراق در راس یک هیئت عالی رتبه تجاری و همچنین  هیئت های تجاری دیگری از  ترکیه و آذربایجان در این رویداد خبرداد و گفت: این پنل روز سه شنبه  همراه با مذاکرات B2B در تاریخ ۲۹ خرداد ماه ۱۷ در سالن جلسات محل نمایشگاه برگزار می شود.

وی با اشاره به این موضوع که نمایشگاه و برنامه های جانبی آن یک رویداد بزرگ اقتصادی و علمی در منطقه است که در این سطح برگزار می شود، خاطر نشان ساخت: تمام تلاش سازمان برای رونق فضای کسب و کار و جذب سرمایه گذاران بوده و محور برنامه های سال جاری توجه ویژه به  تولید، صادرات و ایجاد اشتغال پایدار و توسعه صنایع کوچک و کسب و کار های خانگی  است و با اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده منطقه آزاد ماکو امسال شاهد تحولات بزرگی در این زمینه خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیائی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 10 =