سفر به شر شر شیرین می‌شود

خبرماکو: سرپرست معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: مسیر دسترسی به آبشار شورشور چالدران هموار شد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، جلیل رستم پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: آبشار شر شر شهرستان چالدران، یکی از جاذبه‌های طبیعی گردشگری این شهرستان بشمار می‌آید که تاکنون مسیر دسترسی گردشگران به دلیل نبود راه مناسب، با دشواریهایی همراه بود ولی با تلاش این اداره کل در راستای ایجاد و توسعه زیرساختها در مناطق گردشگری، بزودی با اتمام طرح ایجاد و بهسازی راه دسترسی به این آبشار، گردشگران با سهولت می توانند از آن بازدید کنند.

وی در خصوص جزئیات طرح مذکور بیان کرد: با توجه به بازدیدی که سال گذشته از این آبشار بعمل آمد ، ایجاد راه مناسب برای دسترسی سهل و راحت گردشگران به آبشار ، ضرورت می نمود این پروژه در فهرست طرحهای توسعه زیرساختهای گردشگری اداره کل برای سال جاری ، قرار گرفته و نهایتاً در پروژه های زیرساختی سال ۹۶ مصوب و تخصیص اعتبار صورت پذیرفت .

رستم پورادامه داد : این پروژه از حدود دو ماه پیش با مدیریت و نظارت این اداره کل و با تامین اعتباری حدود سه هزار میلیون ریال شروع شده و کمتر از یک ماه دیگر به اتمام می رسد .

وی افزود: در این پروژه حدود ۲ کیلومتر مسیر دسترسی به آبشار ، زیرسازی و بهسازی و آسفالت ریزی می شود.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، آبشار عرب دیزج معروف به شر شر،در بخش دشتک (آواجیق) شهرستان چالدران در ۲۲ کیلومتری ماکو و ۴۰ کیلومتری چالدران در نزدیکی روستای عرب دیزج واقع شده که دارای چشم اندازطبیعی بسیار زیبائی بوده که در نوع خود بی نظیر است.
انتهای پیام

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =