کد خبر: 27040

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۲۱:۵۶

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب شهری آذربایجان غربی: ۴۵۰ میلیارد ریال برای اتمام خط انتقال فاضلاب ماکو نیاز است

خبرماکو : رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب شهری آذربایجان غربی از پیشرفت۳۶ درصدی اجرای شبکه اصلی و فرعی فاضلاب  و مدول اول تصفیه خانه این شهرستان خبرداد. به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،  رسول اکبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این تصفیه خانه با سیستم SBR در حال اجرا بوده و طول شبکه […]

خبرماکو : رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب شهری آذربایجان غربی از پیشرفت۳۶ درصدی اجرای شبکه اصلی و فرعی فاضلاب  و مدول اول تصفیه خانه این شهرستان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،  رسول اکبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این تصفیه خانه با سیستم SBR در حال اجرا بوده و طول شبکه وخط انتقال اجرا شده در آن بیش از ۳۵ کیلومتر است.

وی در ادامه افزود: احداث سامانه فاضلاب در شهرستان ماکو همواره جز اولویت های اصلی این شرکت بوده است واین شرکت همواره تلاش زیادی برای احداث تصفیه خانه در این شهر نموده است.

مدیرعامل آبفای آذربایجان غربی با بیان اینکه این شرکت از سال ۱۳۹۰ اقدام به ایجاد سامانه فاضلاب در ماکو نموده است گفت: باتوجه به کمبود اعتبارات عمرانی شرکت آب وفاضلاب استان اقدام به جذب سرمایه گذار برای احداث سامانه فاضلاب دراین شهرستان بود که متاسفانه با عدم موافقت اعضای شورای شهر این شهرستان در مورد محل ایجاد این پروژه، احداث آن با وقفه روبه رو شد که این شرکت ناچار به تغییر محل احداث این تصفیه خانه نمود‌.

اکبری با بیان اینکه هم اکنون این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۳۶ درصدی و از طریق اعتبارات عمرانی در حال اجرا است افزود: با توجه به اندک بودن میران اعتبارات عمرانی، احداث آن کمی زمان بر خواهد بود .

وی افزود: تاکنون ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای احداث خط انتقال فاضلاب هزینه شده است که ۴۵۰ میلیارد ریال به صورت ویژه جهت اتمام این سامانه مورد نیاز است .

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب شهری آذربایجان غربی به مشخصات فیزیکی طرح فاضلاب ماکو اشاره کرد وگفت: این پروژه با یک پیمانکار در اجرای مدول اول تصفیه خانه فاضلاب ماکو فعال بوده که بازنگری مطالعات فاز اول و انجام مطالعات فاز دوم با سیستم SBR برای تصفیه خانه شهرماکو توسط مهندسین مشاور عمران محیط زیست صورت گرفته است و باتوجه به تغییر محل احداث این تصفیه خانه طول خط انتقال آن ۷ کیلومتر افزایش یافته است.

ارسال دیدگاه