کد خبر: 27089

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۱۰:۰۶

چالدران دارای اورژانس اجتماعی می شود

خبر ماکو: مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: امسال اورژانس اجتماعی در چالدران به بهره برداری می رسد که این امر می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد. به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، سعید فریور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود اینکه شهرستان چالدران کمتر از ۵۰ […]

خبر ماکو: مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: امسال اورژانس اجتماعی در چالدران به بهره برداری می رسد که این امر می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، سعید فریور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود اینکه شهرستان چالدران کمتر از ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد، سازمان بهزیستی با راه اندازی مرکز اورژانس اجتماعی در این شهرستان موافقت کرده است.
وی اضافه کرد: راه اندازی اورژانس اجتماعی یکی از خدمات شاخص بهزیستی در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است و در حال حاضر در تمامی شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت استان اورژانس اجتماعی راه اندازی شده است.
وی بیان کرد: اورژانس اجتماعی نقش بسزایی در کاهش طلاق، کودک آزاری و همسرآزاری دارد و با مداخله متخصصان حوزه اجتماعی، بسیاری از این آسیب ها از مرحله بحرانی فاصله می گیرند.
وی ادامه داد: ۱۴ پایگاه اورژانس و خدمات اجتماعی در شهرهای ارومیه، تکاب، بوکان، اشنویه، پیرانشهر، سردشت، سلماس، خوی، مهاباد، میاندوآب، نقده و شاهین دژ فعالیت می کند.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، مراکز اورژانس اجتماعی از سال ۱۳۷۸ در کشور تاسیس و در ۱۷ سال گذشته تنها ۱۹۷ اورژانس اجتماعی در کشور راه اندازی شده بود که این رقم نشان دهنده تاسیس به طور متوسط حدود ۱۲ مرکز در سال است.
این در حالی است که با تمهیدات دولت تدبیر و امید قرار است طی سال گذشته ۱۵۰ مرکز اورژانس اجتماعی در کشور راه اندازی شد.
اورژانس اجتماعی یکی از برنامه‌های مداخله ای با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به شمار می رود که خدمات خود را از طریق خط تلفن ۱۲۳، تیم سیار اورژانس و پایگاه خدمات اجتماعی ارائه می دهد و در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی مداخله می کند.

 

ارسال دیدگاه