گزارش/ ترکیب جدید هیئت رئیسه ۷ کمیسیون‌ تخصصی مجلس+ جدول

خبرماکو: روز یکشنبه هیئت رئیسه ۷ کمیسیون مجلس مشخص شد و قرار است مابقی آنها در روز سه‌شنبه مشخص شوند.

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با آغاز اجلاسیه سوم دور دهم مجلس شورای اسلامی هیئت رئیسه خانه ملت در روز چهارشنبه(۹ خرداد ماه) انتخابات خود را برای تعیین اعضا به مدت یکسال آتی برگزار کرد.

روز گذشته (۲۰ خرداد ماه) هم تعدادی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس انتخابات هیئت رئیسه خود را برگزار کردند، براین اساس ۷ کمیسیون اقتصادی، بهداشت و درمان، عمران، انرژی، شوراها و امور داخلی کشور، حقوقی قضایی و برنامه و بودجه اعضای هیئت رئیسه خود را مشخص کردند و ۵ کمیسیون دیگر اجتماعی، صنایع و معادن، آموزش و تحقیقات، فرهنگی و کشاورزی، آب و منابع طبیعی هم قرار است روز سه‌شنبه انتخابات خود را انجام خواهند داد.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم روز یکشنبه(۲۷ خرداد ماه) اعضای هیئت رئیسه خود را مشخص می‌کنند. براساس آیین‌نامه داخلی مجلس اعضای هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود در صحن علنی و با رای وکلای ملت انتخاب خواهند شد.

در ادامه اسامی اعضای هیئت رئیسه کمیسیون‌های مشخص شده را بخوانید:

کمیسیون اقتصادی
نام نماینده حوزه انتخابیه کمیسیون اقتصادی
محمدرضا پورابراهیمی کرمان و راور رئیس
حسن حسینی‌شاهرودی شاهرود نایب رئیس اول
عین‌الله شریف‌پور ماکو نایب رئیس دوم
معصومه آقاپور شبستر دبیر اول
سید تقی کبیری خوی دبیر دوم
زهرا سعیدی مبارکه سخنگو

کمیسیون برنامه و بودجه
نام نماینده حوزه انتخابیه کمیسیون برنامه و بودجه
غلامرضا تاج‌گردون گچساران رئیس
جهانبخش محبی‌نیا میاندوآب و شاهین‌شهر نایب رئیس اول
هادی قوامی اسفراین نایب رئیس دوم
محسن بیگلری سقز و بانه دبیر اول
علی کاظمی‌ اردل و فارسان دبیر دوم
محمدمهدی مفتح تویسرکان سخنگو

کمیسیون حقوقی قضایی
نام نماینده حوزه انتخابیه کمیسیون حقوقی قضایی
اللهیار ملکشاهی کوهدشت رئیس
یحی کمالی‌پور جیرفت نایب رئیس اول
محمد کاظمی ملایر نایب رئیس دوم
جلیل رحیمی جهان‌‌آبادی تربت جام دبیر اول
حسین رضازاده کازرون دبیر دوم
حجت‌الاسلام نوروزی رباط کریم و بهارستان سخنگو

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور
نام نماینده حوزه انتخابیه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور
محمدجواد کولیوند کرج رئیس
امیر خجسته همدان نایب رئیس اول
سید حمیدرضا کاظمی پل دختر نایب رئیس دوم
پروانه مافی تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر دبیر اول
سهراب گیلانی شوشتر دبیر دوم
اصغر سلیمی سمیرم سخنگو

کمیسیون انرژی
نام نماینده حوزه انتخابیه کمیسیون انرژی
فریدون حسنوند اندیمشک رئیس
حسین امیری‌خامکانی زرند و کوهبنان نایب رئیس اول
عدل هاشمی‌پور کهگیلویه نایب رئیس دوم
قاسم ساعدی دشت آزادگان دبیر اول
کوروش کرم‌پور فیروزآباد دبیر دوم
اسدالله قره‌خانی علی‌آباد کتول سخنگو

کمیسیون عمران
نام نماینده حوزه انتخابیه کمیسیون عمران
محمدرضا رضایی‌کوچی جهرم رئیس
سیدابوالفضل موسوی یزد نایب رئیس اول
سیداحسن علوی سنندج نایب رئیس دوم
حسین نیاز آذری بابل دبیر اول
علیم یارمحمدی زاهدان دبیر دوم
صدیف بدری اردبیل سخنگو

کمیسیون بهداشت و درمان
نام نماینده حوزه انتخابیبه کمیسیون بهداشت و درمان
حسینعلی شهریاری زاهدان رئیس
سیدمرتضی خاتمی ماه‌نشان نایب رئیس اول
محمدنعیم امینی‌فرد ایرانشهر نایب رئیس دوم
منوچهر جمالی رودبار دبیر اول
احمد حمزه کهنوج دبیر دوم
حیدرعلی عابدی اصفهان سخنگو

 

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =