کد خبر: 27456

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۱۴ - ۲۱:۱۹

توسعه پایدار در سایه امنیت تحقق می یابد

منطقه آزادماکو- ماکو- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو دیدار با خانواده های شهدا را تجدید پیمان با آرمان های انقلاب اسلامی خواند و گفت: توسعه پایدار بدون امنیت معنا ندارد و امنیت حاکم در کشور نیز مدیون خون شهداست. به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، غلامرضا سلیمانی  در دیدار با جمعی از […]

منطقه آزادماکو- ماکو- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو دیدار با خانواده های شهدا را تجدید پیمان با آرمان های انقلاب اسلامی خواند و گفت: توسعه پایدار بدون امنیت معنا ندارد و امنیت حاکم در کشور نیز مدیون خون شهداست.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، غلامرضا سلیمانی  در دیدار با جمعی از خانواده های شهدا افزود: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران با نثار عزیزان خود در راه دفاع از کشور، کار بسیار ارزشمندی انجام داده اند.
وی با تاکید بر اینکه قرار گرفتن در مسیر شهدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنان سعادت دنیوی و اخروی را به ارمغان می آورد، ادامه داد: مسوولان در قبال خانواده های شهدا رسالت خدمت بی منت را بر عهده دارند تا به برکت خون شهدا این عزت به ذلت تبدیل نشود.
سلیمانی بر لزوم ورود جدی خانواده های شهدا بر بحث مبارزه با شیطنت های غربی ها علیه اسلام ناب محمدی و ایرانیان، تاکید کرد و افزود: با توجه به محبوبیت خانواده های شهدا در جامعه آنان می توانند سفیران فرهنگی باشند.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو به همراه فرماندار ماکو از خانواده های شهیدان مسلم صادقی، خسرو محمودزاد، بهمن نصراله زاده و مجید اصغر زاده دیدار کردند.
منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و این منطقه در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع شده است.
مساحت آن حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت منطقه بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

ارسال دیدگاه