جسد فرد غرق شده در سد شهید قنبری ماکو پیدا شد

خبرماکو: رییس جمعیت هلال احمر ماکو گفت: جسد پدری که برای نجات فرزندش در سد شهید قنبری این شهرستان غرق شده بودپس از ۱۲ روز جست وجو از آب بیرون کشیده شد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو؛ سجاد اسماعیل زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دوازده روز پیش بر اساس گزارش های شاهدان، ابتدا پسر بچه چهار ساله در آب غرق شده و پدرش جهت نجات جان فرزندش به آب زده اما از مهارت کافی در شنا برخوردار نبوده است.
وی اضافه کرد: عوامل امدادی و انتظامی پس از کسب خبر وقوع این حادثه بی درنگ در محل حاضر شده و جسد بی جان پسر ۴ساله به بیمارستان انتقال دادند و برای بیرون کشیدن جسد پدرش تلاش کردند.

وی در ادامه با بیان اینکه نبود دید کافی در زیر آب و کمبود امکانات در سد شهید جواد قنبری عملا کشف جسد غرق شده را با مشکل مواجه کرده است، خاطر نشان کرد: در این راستا تعدادی غواص نیز به منطقه اعزام شد ولی به دلیل نبود دید کافی در زیر آب عملا این امر هم ابتر ماند.

اسماعیل زاده ادامه داد: نیروهای هلال احمر ماکو با تلاشهای مردمی با قایق و تورهای ماهیگیری تمامی نقاط سد را کنترل کردند و پس از ۱۲ روز تلاش در همان نقطه غرق شده جسد بی جان از آب بیرون کشیده شد.

در حالیکه کیومرث دانشجو، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی نیز ۲ تیر سال جاری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مردم و مسافران استان نسبت به شنا کردن در سدها و تاسیسات آبی استان هشدار داده بود.
به گزارش ایرنا به نقل از مسوولان، سدهای آذربایجان غربی جهت تامین آب شرب و کشاورزی طراحی شده است و شنا کردن در دریاچه های این سدها می تواند خطرهای جانی بسیاری را متوجه افراد به ویژه کودکان کند.
در این دریاچه ها غریق نجات وجود ندارد و همین امر موجب می شود در صورت بروز حادثه غرق شدگی، احتمال مرگ بسیار بیشتر باشد.
هم اکنون ۱۳ سد در آذربایجان غربی شامل سد شهرچای ارومیه، آغ چای چایپاره، زولا و دریک سلماس، حسنلوی نقده، شهید قنبری ماکو، ساروق تکاب، قیقاج و ارس ۲ پلدشت، سد بوکان، سد مهاباد، سد سیلوه پیرانشهر و سد ماکو در حال بهره برداری است.
سال گذشته هفت نفر به خاطر بی توجهی به این هشدارها جان خود را در دریاچه پشت سدهای استان از دست دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =