کد خبر: 27179

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۴:۱۸

رئیس اتاق اصناف ماکو: بروکراسی های اداری، روند احداث مغازه های صنعتگران را مختل کرده است

منطقه آزاد ماکو – ماکو – رئیس اتاق اصناف ماکو گفت: سال گذشته در همین روز، عملیات اجرایی مغازه های صنعتگران ماکو با ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری مشترک اصناف و بخش خصوصی آغاز شد ولی متاسفانه به دلیل پاره ای از مشکلات و بروکراسی های اداری در اخذ مجوز باعث تاخیر در بهره برداری […]

منطقه آزاد ماکو – ماکو – رئیس اتاق اصناف ماکو گفت: سال گذشته در همین روز، عملیات اجرایی مغازه های صنعتگران ماکو با ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری مشترک اصناف و بخش خصوصی آغاز شد ولی متاسفانه به دلیل پاره ای از مشکلات و بروکراسی های اداری در اخذ مجوز باعث تاخیر در بهره برداری از این طرح شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، نعمت حیدرزاده، رئیس اتاق اصناف ماکو افزود: در این طرح که با هدف ساماندهی صنوف مزاحم بصورت مشارکتی در زمینی به مساحت ۱۶ هزار مترمربع طراحی شده است، در مرحله اول ۱۱۰ صنوف مکانیکی در این محل مستقر شده و اماکن این صنوف از داخل شهر ماکو جمع آوری می شود.

وی با اشاره به برخی مشکلات بروکراسی در نظام مهندسی سازمان منطقه آزاد ماکو اضافه کرد: خوشبختانه مدیرعامل جدید سازمان پیگیر رفع این مشکلات است و امروز با برگزاری جلسه ای نسبت به رفع آن اقدام می شود.

حیدرزاده ادامه داد: همچنین در شهرک صنعتی ماکو ۳۰ واحد صنفی نمایشگاهی توسط مجتمع بنگاه داران با هدف کاهش بار ترافیکی و ساماندهی این صنف  احداث می شود.

رئیس اتاق اصناف با اشاره به اینکه اصناف به عنوان بزرگترین نهاد غیردولتی متولی بخش خصوصی در کشور، نقشی تعیین‌کننده ای در حمایت از کالای ایرانی بر عهده دارند، خاطر نشان کرد: از این رو باید جایگاه واقعی اصناف را شناخت و ارزش های معنوی، اجتماعی و اقتصادی تلاشگران عرصه شکوفایی اقتصادی کشور را ارج نهاد و در این زمینه از مسئولین محترم انتظار مساعدت داریم.

وی خاطر نشان ساخت: اصناف منطقه آزاد ماکو در زیربخش‌ های تولیدی، توزیعی، خدماتی و خدمات فنی در ارتباط با تولید و توزیع کالا و خدمات فعالیت دارند به گونه ای که بخشی از تولید ناخالص ملی و اشتغال مولد توسط آنها به وجود می آید. از این رو اصناف نقش بسیار مهمی در اتصال حلقه بخش‌ های تولیدی به مصرف کنندگان مختلف دارند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، استان آذربایجان غربی با ۱۷ اتاق اصناف، ۲۳۷ اتحادیه و ۱۸۳هزار ۸۸۲صنف و شهرستان ماکو نیز با یک اتاق اصناف ، ۹ اتحادیه با ۳۵۰۰عضو در سطح منطقه فعالیت می کنند.

شهرستان ماکو یکی از شهرهای منطقه آزاد ماکو در شمال استان آذربایجان غربی بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع شده است.

ارسال دیدگاه