مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو: ۶۰ درصد پوشاک وارد شده به بازار ایران با نام ترکیه ولی تولید چین است

منطقه آزاد ماکو- ماکو – مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: ۶۰ درصد پوشاک وارد شده به بازار ایران با نام ترکیه ولی تولید چین است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، غلامرضا سلیمانی عصر روز سه شنبه در جلسه شورای اداری ماکو با اشاره به اینکه باید سیاست های منطقه در جهت جذب تولیدکنندگان ترکیه و چین تدوین شود، افزود: تولید پوشاک در داخل توان رقابت با مشابه خارجی را دارد و این درحالیست که می توان این محصولات را به مراتب ارزان تر و با کیفیت تر در داخل کشور تولید کرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از ماموریت های ملی و فراملی سازمان منطقه آزاد ماکو ارتباط با بخش سرمایه گذاری و اقتصادی بین المللی است، اضافه کرد: باید زمینه های لازم برای جذب سرمایه گذار برای رونق و توسعه اقتصادی منطقه و کشور فراهم شود.
وی به وضعیت کنونی و اعمال تحریم های ظالمانه آمریکا اشاره کرد و خاطر نشان کرد: ما در برجام روحیه اسلامی و ایرانی را به نمایش گذاشتیم و پای مذاکره رفتیم تا هیچ بهانه ای به دشمن ندهیم علیرغم این که از مقام معظم رهبری تا تمام مسئولان می دانستند که هیچ اعتمادی به آمریکا نیست.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: نظام مدیریتی اصول می خواهد و متاسفانه این اتفاق به صورت اصولی و علمی اتفاق نیافتاده است.
وی با اشاره به لزوم تغییر الگوهای کهنه و نادرست و تزریق مدل های علمی در توسعه منطقه خاطر نشان ساخت:  آرمانگرایی خوب است اما باید واقثعیت این جامعه را پذیرفت و همگام با دنیا با علم و تکنولوژی به سمت جلو حرکت کرد.

سلیمانی با انتقاد از دوقطبی کردن منطقه و پرهیز از هرگونه سیاسی کار افزود: امروز به همدلی و آرامش نیاز داریم. توسعه پایدار منطقه آزاد ماکو در سایه دلسوزی، همت و همدلی مردم و مسئولین محقق می شود.

وی در پایان از  کلنگ زنی دهکده لجستیک به مساحت  ۷۰۰ هکتار در آینده نزدیک خبر داد و خاطر نشان ساخت: همگام با ساخت و سازها و توسعه باید مردم را همراه و همگام کرد تا بعد از ساخت، در نگهداری به مسئولان کمک کنند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =