کمبود آب واحدهای تولیدی فعال در منطقه آزاد ماکو برطرف می شود

منطقه آزاد ماکو – ماکو -مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: با عقد توافقنامه ای مشکلات کمبود آب واحدهای صنعتی و تولیدی فعال در منطقه برطرف می شود.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، غلامرضا سلیمانی روز چهارشنبه در دیدار با مدیر عامل آب منطقه ای آذربایجان غربی افزود: یکی از مشکلات بهره برداران از آب، نبود برنامه اجرایی مناسب در حوزه بهره برداری از آب و خرده مالکی است به طوریکه هم اکنون متوسط قطعات زمین هر کشاورز در این منطقه مناسب نیست و به باور کارشناسان ادامه این روند ممانعی پیش روی توسعه کشاورزی است.
سلیمانی یکی دیگر از مشکلات حوزه کشاورزی را که مانع تغییر روش کشاورزی و مدیریت صحیح آن برای رسیدن به استانداردهای کمی و کیفی می شود، پراکندگی و کوچک شدن اراضی کشاورزی دانست.
وی ابراز امیدواری کرد که بزودی جلسه ای با حضور استاندار و معاونان و مدیران کل مربوطه تشکیل و مسائل و مشکلات مربوط به استفاده از آب منطقه بررسی و مرتفع شود.
کیومرث دانشجو، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی نیز در این دیدار بر ضرورت مدیریت بهینه منابع آب تاکید کرد و افزود: در شرایط کنونی که کشور با مشکل کمبود آب مواجه است، حفاظت و مدیریت منابع آبی باید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.
وی از احداث اداره آب منطقه ای شوط در آینده نزدیک خبر داد و اضافه کرد: در صورت واگذاری زمین از سوی سازمان منطقه آزاد ماکو این اداره احداث می شود.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیائی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =